REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Przegląd rynku

Pomalowany Lexus RX sprawił, że wyłączyłem ekran komputera. Tak bardzo dlaczego

Pomalowany Lexus RX zmusił mnie do wyłączenia ekranu i w ogóle komputera, ale mój redaktor prowadzący kazał mi go włączyć ponownie i przedstawić światu ten japoński art car. 

10.02.2023
11:56
pomalowany lexus rx
REKLAMA
REKLAMA

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Słyszę to zdanie praktycznie codziennie, zwłaszcza gdy zaczynam mówić o tym, jakie wspaniałe jest BMW X6 i spotykam się z niezrozumieniem współczesnej sztuki. Niestety nie każdy może pochwalić się wysublimowanym gustem i zrozumieniem współczesnej stylistyki samochodów. Dzisiaj sam wypowiedziałem te słowa, gdy usłyszałem, że pomalowany Lexus RX jest wspaniały, że to art car, jakiego japońska marka potrzebowała. Zanim jednak przejdę do opisu tego maszkarona - zapraszam na wycieczkę do galerii sztuki redaktora Grabowskiego.

W 1975 roku Herve Poulain zapragnął połączyć świat sztuki i motoryzacji. Chciał, żeby dla współczesnego artysty samochód pełnił funkcję płótna. Tak się złożyło, że pan Poulain był kierowcą wyścigowym i w 1975 roku za kierownicą BMW 3.0 CSL brał udział w wyścigu 24h Le Mans. Tak polubił ten samochód, że to on miał bć płótnem. Wystarczyło teraz tylko znaleźć artystę, wybór padł na Alexandra Caldera, który z radością przystąpił do wykonania dzieła sztuki.

pomalowany lexus rx
Pierwszy BMW Art Car. Źródło: BMW

Projekt tak się spodobał, że do współpracy byli zapraszani kolejni artyści na przestrzeni lat. Jednym z najbardziej znanych jest BMW M1, które pomalował sam Andy Warhol.

pomalowany lexus rx
BMW M1, które pomalował Andy Warhol. Źródło: BMW

BMW kontynuuje tradycję i zaprasza kolejnych artystów do udziału w projekcie. Inni producenci nie podchwycili tego tematu, więc niektórzy musieli sami odkryć w sobie duszę artysty. I tym sposobem z galerii sztuki przechodzimy prosto do bohatera tego wpisu.

Pomalowany Lexus RX jest na sprzedaż

Pochodzi z 2004 roku, pod maską ma 3,3 litrowy silnik benzynowy o mocy 230 KM. Obecnie ma 462 tysiąc kilometrów przebiegu, ale znając opinie o tych samochodach, to można powiedzieć, że jest ledwo dotarty.

pomalowany lexus rx
Zdjęcie pobrane z serwisu Otomoto zgodnie z prawem dozwolonego cytatu. Autor Andrzej C.

Lexus RX wyróżnia się malowaniem - z powodzeniem mógłby pełnić rolę art caru japońskiego producenta.

Zdjęcie pobrane z serwisu Otomoto zgodnie z prawem dozwolonego cytatu. Autor Andrzej C.

Samochód sprzedawany jest przez syndyka masy upadłościowej, wiem jedno - dobrze, że ten syndyk zajął się prawem, a nie handlem samochodami, bo z takimi fotografiami nie zrobiłby kariery w tym trudnym fachu.

Zdjęcie pobrane z serwisu Otomoto zgodnie z prawem dozwolonego cytatu. Autor Andrzej C.

Samochód jest wystawiony za 19 900 zł, ale w ogłoszeniu czytamy, że syndyk nie zejdzie niżej niż 19 200 zł. Co ciekawe - auto należało do Druha Sławka - znanego w kręgach hip-hopowych dziennikarza i DJ-a. Muszę mu oddać, że miał ciekawy pomysł na swój samochód.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA