REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Oto nowy Ford Nugget. Miałbym sobie dla niego działeczkę

Moda na kampery bez łazienki i toalety ma się świetnie. Dlatego jest z nami nowy Ford Nugget.

24.08.2023
10:16
nowy Ford Nugget
REKLAMA
REKLAMA

Spałem ostatnio w samochodzie tego typu, w Volkswagenie California Beach, konkretnie. Mam nawet swoje przemyślenia na temat tej koncepcji, ale może wyjawię je później w teście. Dopiero dziś rano mnie olśniło, w jakich okolicznościach przyrody byłbym zadowolony z posiadania niewielkich rozmiarów kampera (jak na kampera), pozbawionego łazienki i toalety.

nowy Ford Nugget

Potrzebna jest własna działeczka

Wprawdzie marketingowe skojarzenie z tym autem powinno być takie, że wybiera się w leśne ostępy i nic cię nie ogranicza, poza ustawionym przypomnieniem, żeby ratę leasingu zapłacić, ale do takich spraw trzeba mieć zacięcie. Ja chętnie miałbym sobie działeczkę, a na niej prawie nic bym nie miał, żeby mi nie ukradli. Przyjeżdżałbym tylko z samojezdnym robotem do koszenia trawy, przejeżdżałbym, żeby mi nie ukradli. Nic by mnie interesowało, żadne prace przy domu, bo bym go nie stawiał. Piłbym kawusię i patrzył jak kosiarka, jeździ sobie sama. Ewentualnie starszej części rodziny wydzieliłbym jakąś przestrzeń na sadzenie pomidorów. Byłbym wolny jak ptak, choć wybierałbym na pobyt tam tylko ciepłe i suche weekendy, żeby sobie błota do łóżka nie nanieść. W zimne i mokre dni robocze taki samochód jest prawie zupełnie zwykłym autem. Jest cięższy, ale nie staje się dużo mniej opływowy, więc można nim normalnie się przemieszczać i notować niewygórowane wyniki spalania.

nowy Ford Nugget

Nie ja jeden musiałem sobie ułożyć jakoś sens takich aut w głowie, bo klienci się nimi interesują. Ford informował nawet, że korzystają z nich także w środku tygodnia, popyt istnieje. Wczoraj pisaliśmy o nowym Volkswagenie California, dzisiaj powitajmy więc nową generację kampervana od Forda. Nie tylko zbieżność terminów prezentacji - a będą nią targi w Dusseldorfie - nie jest przypadkowa, obie firmy korzystają z usług specjalistów z firmy Westfalia.

nowy Ford Nugget

Nowy Ford Nugget, a raczej Ford Transit Custom Nugget

Nowy Ford Nugget ma być bardziej nowoczesny i wszechstronny — tego należało się spodziewać. I zelektryfikowany — tego w sumie też — bo będzie dostępny z napędem typu plug-in. Pierwsza na rynek trafi seria Nugget Titanium z uchylanym dachem i silnikiem EcoBlue o mocy 170 KM i ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Jak się go zamówi jeszcze w sierpniu, to przywiozą go wiosną 2024. Na wersję PHEV z 2.5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 232 KM i akumulatorami o pojemności 11,8 kWh trzeba będzie tak z rok poczekać. Będą też wersje z napędem na wszystkie koła.

nowy Ford Nugget

Będzie tu oczywiście jakby luksusowo oraz przenowocześnie, a materiały wykończeniowe będą tak dobre, że aż oddać tego słowem nie jestem w stanie. Nie wymienię tu wszystkich cech, takich jak łatwość przechodzenia z przednich foteli do części mieszkalnej, a to dobra cecha jest, naprawdę, ale za to napiszę, co z prezentacji zapamiętałem.

  • Dach się unosi, tworząc jedno z łóżek do spania i na pewno będzie to ulubione miejsce dzieci. Wiem, bo sprawdziłem to w innym samochodzie.
  • I można mieć na nim panele fotowoltaiczne i za ich pomocą załatwić część zapotrzebowania na energię.
  • Fotele kierowcy i pasażera się obracają i są podgrzewane.
  • Choć lepsze jest to, że siedzenia z drugie rzędu (na 3 osoby) też można podgrzać, co w praktyce sprawia, że otrzymujemy podgrzewane łóżko.
  • Tylna kanapa zamontowana jest na prowadnicach, więc możemy ją przesuwać.
  • Prysznic będzie można wziąć, chowając się pod tylną klapą i zasłaniając opcjonalnym namiotem z niej wysuwanym.
nowy Ford Nugget

O roletkach w oknach nie ma co pisać, bo to powinna być oczywista oczywistość, bo bez nich będziemy się budzić o godzinie czwartej rano. Ale funkcja inklinometru jest już całkiem interesująca, ma ułatwiać poziomowanie na nierównym podłożu. Możemy też zrobić sobie pilota zdalnego sterowania z naszego smartfona, gdy zainstalujemy odpowiednią aplikację.

nowy Ford Nugget

Także miłego rozwijania markizy w leśnej głuszy.

Czytaj dalej:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA