REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Opel Frontera powraca? Kultowa Frota znowu pojawi się w ofercie, ale pohamuj entuzjazm

Opel ogłosił, że kultowa nazwa Frontera powróci w postaci zupełnie nowego SUV-a, który zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Pohamuj entuzjazm - będzie to samochód elektryczny.

24.01.2024
11:46
Opel Frontera
REKLAMA
REKLAMA

Opel po raz pierwszy użył nazwy Frontera w latach 90. Produkowany w najlepszej dekadzie motoryzacji SUV bazował na Isuzu Wizard i był na tyle udany, że firma postanowiła wprowadzić drugą generację. Nowszy samochód wciąż był świetnie nadającym się do off-roadu pojazdem, znanym jako Frontera B. Historia starej dobrej Froty zakończyła się w 2004 roku, ale jej spuścizna jest wciąż żywa. Wszystko dlatego, że Frontera świetnie sprawuje się w terenie. Obecnie to jedna z najtańszych propozycji, która po kilku przeróbkach jest zdolna do bobrowania ramię w ramię z o wiele bardziej znanymi i droższymi terenówkami.

Opel Frontera powróci

Opel opublikował tylko dwie grafiki z sylwetką nowego modelu. Także to taka jeszcze odrobinę tajemnica, i bardzo proszę ciii, nie mówcie nikomu. A co wiemy już dziś? Producent zapowiedział, że auto będzie reprezentować nową, surową filozofię projektowania. Będzie to także pierwszy pojazd marki wyposażony w nowy emblemat „Blitz”.

Opel Frontera

Zdjęcie profilu bocznego Frontery sugeruje, że będzie to kolejny samochód na rynku inspirowany designem nowego Land Rovera Defendera. Nie spodziewałbym się takiego ordynarnego klona, jak chińskie SUV-y, ale bardziej inspiracji. Zobaczcie, że wszystkie nowe terenówki rysowane są teraz według metody zapoczątkowanej przez Defendera. To połączenie retro stylu z płaskimi powierzchniami, które nazwałbym pikselozą w stylu dawnych gier komputerowych. Wszystko okraszone jest wykończeniem zrobionym w sposób przypominający pojazd wojskowy narysowany przez Apple.

Opel Frontera
REKLAMA

Być może zwróciliście uwagę na wtrącenie na temat nowego logo Opla. A więc tak - Opel znowu zmienia logo. To aktualne powstało raptem w 2020 roku, ale już w 2023 firma ogłosiła zmiany. Nie wiem jak wy, ale dla mnie to bardzo niepokojąca informacja. Jeżeli zarząd marki próbuje zmieniać jej branding i identyfikację co kilka lat, to nie rzuca to zbyt dobrego światła na sposób zarządzania. Dlaczego? Marka powinna mieć jasną wizję oraz misję, które konsekwentnie realizuje i komunikuje światu m.in. poprzez dobry spójny branding. A jak co chwila zmienia się podstawy, to daje to zły sygnał - dla mnie to nie jest dobry znak.

Opel Frontera jest legendą. Najpierw był SUV-em, zanim to było modne, a dziś jest prawdziwym giant-killerem w offroadzie. To był dobry samochód, który stworzył dobry brand. Co Stellantis zrobi z tą spuścizną? Wszystko w rękach nowej Frontery. Zapowiedź elektrycznego napędu niezbyt pasuje mi do jej image, ale dajmy Frocie szanse. W końcu w portfolio Stellantis jest Jeep oraz RAM, a oni wiedzą, jak robić solidne maszyny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA