REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Tak wygląda nowy Nissan Juke. Zmian szukaj w środku

Odświeżony Nissan Juke właśnie zadebiutował oficjalnie i jest... bardzo żółty. Oraz, przynajmniej z zewnątrz, prawie taki sam jak wcześniej.

14.02.2024
13:08
Tak wygląda nowy Nissan Juke. Zmian szukaj w środku
REKLAMA
REKLAMA

We wnętrzu wprawdzie mniejszych i większych zmian jest naprawdę sporo, ale jeśli chodzi o karoserię, to nawet w komunikacie prasowym Nissan skupił się na tym, że przywrócono opcję zakupu lakieru w kolorze żółtym, którzy klienci podobno uwielbiali w przypadku pierwszej generacji tego crossovera. Więc tak, jeśli chodzi o zewnętrzną część Juke'a, to jedną z dwóch nowości jest to, że jest żółty, nawet bardzo:

nowy Nissan Juke

Drugą zewnętrzną nowością jest wprowadzenie wersji wyposażenia N-Sport. Ta oferuje przede wszystkim czarne słupki A i C, a także wykończone tym samym kolorem felgi, wstawki na nadkolach, grill, dach czy lusterka.

I to by było tyle, jeśli chodzi o część zewnętrzną. Dużo więcej dzieje się w środku.

Nowy Nissan Juke - wnętrze

Teraz będzie ono wyglądać tak (przynajmniej w odpowiedniej wersji wyposażenia):

nowy Nissan Juke

A wyglądało tak:

Co się zmieniło? W wersjach powyżej wyposażenia Acenta powiększono rozmiar centralnego ekranu systemu multimedialnego do 12,3" i delikatnie obrócono go w kierunku kierowcy. Szczęśliwie jednak panel klimatyzacji pozostał właściwie bez zmian, więc nie trzeba się martwić o to, że wszystko trzeba będzie obsługiwać na wyświetlaczu.

Zmieniono też materiały wykończeniowe (skóropodobny materiał na kierownicy ma być gładszy), fotele (mają być dużo wygodniejsze niż dotychczasowe), cyfrowe zegary mają 12,3" przekątnej i rozdzielczość 1920x720 pikseli, system multimedialny został odświeżony i ma działać sprawniej oraz być łatwiejszy w obsłudze, a do tego obsługiwać bezprzewodowe wydania Android Auto i Apple CarPlay.

Dodatkowo na pokładzie pojawia się m.in. poprawiony system obsługi głosowej i system informowania o cenach paliw czy fotoradarach. Z poziomu pokładowego systemu multimedialnego można natomiast odtwarzać pliki wideo z podłączonej pamięci przenośnej - oczywiście tylko wtedy, kiedy samochód się nie porusza.

Przy okazji liftingu wprowadzono też kilka mniejszych udogodnień, które jednak pewnie wielu osobom przypadną do gustu. Mowa m.in. o większym schowku dla pasażera, przeprojektowanym podłokietniku z większym zasięgiem, nowej kamerze cofania (1,3 zamiast 0,3 megapiksela) czy opcji bezprzewodowego ładowania (standard od N-Connecta) z miejscem wystarczającym na upchnięcie tam nawet dużych smartfonów. Jeśli ktoś natomiast nie jest fanem ładowania bezprzewodowego, to z tyłu dodano złącza USB-A i USB-C.

Co do żółtych akcentów widocznych na zdjęciach - są one elementem wyposażenia nowo wprowadzonej wersji N-Sport i mają oczywiście współgrać z nowym, żółtym lakierem. Bonusowo N-Sport zaoferuje też odpowiednie wstawki na innych elementach wnętrza - np. żółtą Alcantarę na fotelach.

Nowy Nissan Juke - co pod maską?

nowy Nissan Juke

To samo.

Nissan chwali się, że w gamie silnikowej nowego Juke'a nie zaszły żadne zmiany, co oznacza, żę do wyboru będziemy mieć trzy opcje - benzynowe 1.0 z turbodoładowaniem, generujące 114 KM i oferowane z 6-stopniową przekładnią manualną lub 7-stopniową przekładnią dwusprzęgłową, albo hybrydę o mocy 143 KM.

REKLAMA
nowy Nissan Juke

Cena póki co nie jest jeszcze znana, ale obecny Juke - bez promocji - startuje od poziomu ok. 103 000 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA