REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Fiat wraca do segmentu B. Jest już specyfikacja nowego modelu

Nowe Punto? Nie, nic z tych rzeczy. Nowy model marki Fiat to oczywiście elektryczny crossover - a dokładniej: Fiat 600 z literką "e" na końcu.

04.07.2023
17:44
Fiat wraca do segmentu B. Jest już specyfikacja nowego modelu
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli ktoś przy tym odniósł wrażenie, że to już chyba kolejna premiera Fiata 600 z rzędu, to tak - w pewnym stopniu ma rację. Fiat pokazał nowy model 600 na jednym z materiałów wideo, ale niespecjalnie przyznał się, że dołącza on do gamy. Potem pokazał go jeszcze w akcji promocyjnej, a dzisiaj zdradził większą część specyfikacji. W sumie dzięki temu napisaliśmy o nim trzy razy, więc brawo Fiacie - masz nas.

Nowy Fiat 600 - co trzeba o nim wiedzieć?

Chociażby to, że tak wygląda na ładnych zdjęciach prasowych, a nie na stopklatkach z filmików z internetu:

Front trzeba przy tym uznać za naprawdę mocno postarany i zdecydowanie charakterystyczny - trudno będzie to auto przegapić na ulicy i nie uśmiechnąć się pod nosem. Profil natomiast jest już trochę mniej porywający, ale z nawiązką nadrabia to tył - szczególnie zdecydowanei nietypowo zdobione okolice tylnych świateł.

Wnętrze? Tak, wydaje się zdecydowanie znajome...

... bo jest w dużej mierze - podobnie jak cały samochód - zbudowane w oparciu o podobne rozwiązania do tych, jakie znajdziemy w Jeepie Avengerze. Żeby nie być gołosłownym:

Jeep Avenger (fot. Jeep)

Szczęśliwie w ramach tych korporacyjnych szachów udało się zachować jak najwięcej fiatowatości, nawet jeśli składa się głównie z efektownie lakierowanej na żywe kolory wstawki na desce rozdzielczej i zaokrąglonego daszka nad cyfrowymi zegarami (przekątna ekranu - 7", system multimedialny - 10,25") .

Fiat dodaje też, że na liście wyposażenia znajdzie się m.in. elektryczne sterowanie fotela kierowcy w parze z masażem, dzielona kanapa, złącza USB typu A i C w pierwszym rzędzie oraz C w drugim rzędzie, 6 głośników, czujniki parkowania, automatycznie otwierana klapa bagażnika, bezprzewodowa ładowarka i bezkluczykowy dostęp do samochodu. Felgi będą mogły mieć maksymalny rozmiar aż 18 cali, natomiast w kwestii systemów wspomagania jazdy nowy Fiat 600 zaoferuje m.in. adaptacyjny tempomat, monitorowanie martwego pola czy system wykrywania pieszych oraz rowerzystów.

Nowy Fiat 600 - silniki i wymiary

4,17 m - tyle miejsca w garażu zajmie nowy Fiat 600 i tyle na razie wiemy o jego rozmiarze. O silniku wiemy natomiast trochę więcej.

Na razie nowy Fiat 600 oferowany będzie w wersji 600e, czyli elektrycznej. Za napęd odpowiadać będzie jednostka elektryczna o mocy 156 KM, rozpędzający miejskie auto do 100 km/h w równe 9 sekund. Akumulator powinien pozwolić na przejechanie 400 km w ramach "mieszanego" ruchu - według pomiarów WLTP - natomiast w trybie miejskim podobno będzie się dało osiągnąć do 600 km.

Ładowanie? Do 100 kW, oczywiście o ile traficie na taką ładowarkę.

Dla miłośników benzyny - nie wszystko stracone.

REKLAMA

W połowie przyszłego roku ofertę ma bowiem uzupełnić jednostka hybrydowa, więc będzie się można obejść bez ładowarki.

Pozostaje tylko czekać na ceny. I na debiut trzeciego produkowanego w Polsce małego crossovera grupy Stellantis, ale tym razem ze znaczkiem Alfy Romeo.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA