REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nową Dacię zamów po konkretnej dacie. Wtedy pozazdrości ci jej sąsiad

Nowe logo Dacii zostało pokazane już rok temu, ale auta wyjeżdżające teraz z salonów jeszcze go nie mają. Kto chce zrobić wrażenie na sąsiadach, musi poczekać.

15.06.2022
18:30
dacia nowe logo
REKLAMA
REKLAMA

16 czerwca. To już jutro. Oto data, która oddziela nowe od starego. Brzydsze od ładniejszego. I kończy erę otwieracza do piwa.

Od tego dnia można zamawiać Dacie z nowym logo

dacia nowe logo

To znaczy – kto wtedy pójdzie do salonu i podpisze odpowiednie dokumenty, otrzyma (choć niekoniecznie szybko) samochód z nową „identyfikacją wizualną”. Najbardziej widoczny jest nowy znaczek z przodu. Nie ma nic wspólnego z poprzednim, który wielu – w tym piszącemu te słowa – kojarzył się przede wszystkim z otwieraczem do piwa. Nie powiem, by było to nieprzyjemne skojarzenie.

Nowe logo Dacii na froncie auta – i idący za nim nieco przeprojektowany wygląd grilla – to nie wszystko. Symbol można znaleźć też m.in. na felgach. Z kolei z tyłu nowych wozów z Rumunii – niezależnie od tego, czy mówimy o Sandero, Joggerze czy Dusterze, bo każdy z modeli marki otrzyma nowy znaczek – znajdzie się stylizowany napis „Dacia”. Nie ma tam logo. Co ciekawe, podobnie wygląda sprawa na kierownicy.

To nie jest lifting, ale nowe logo Dacii odświeży wygląd modeli

Od razu, na pierwszy rzut oka widać, który egzemplarz jest starszy, a który nowszy. Nowe logo Dacii wygląda lepiej i nowocześniej. Sąsiad na widok Dustera bez otwieracza do piwa spostrzeże, że ktoś ma auto pachnące nowością.

Niestety, są i pewne ciemne strony zamawiania teraz Dacii. Nie da się obecnie dostać wersji z fabrycznym LPG. Zamówienia na takie modele są wstrzymane. Nie da się zamówić do produkcji ani Dustera, ani Joggera, ani Sandero z instalacją gazową. Problem podobno jest chwilowy. Chodzi o dostępność komponentów. Oby jak najszybciej wszystko wróciło do normy, bo Dacia z gazem zajmuje topowe miejsca na liście „najsensowniejsze i najrozsądniejsze nowe auto”.

dacia nowe logo
REKLAMA

Oprócz tego, Dacie od 2023 roku będą miały prędkość maksymalną ograniczoną do 180 km/h…

…ale to trochę tak, jakby reprezentacja Polski w piłkę nożną stwierdziła, że od teraz przestaje wygrywać światowe turnieje. Dacie i tak nie są autostradowymi demonami. Ale za to z nowym logo mogą zrobić wrażenie na sąsiadach. Testowy Duster obraca głowy ludzi lepiej niż niejedno Audi, BMW i Mercedes.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA