REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Cześć, brutalu. Tak wygląda nowe BMW X3

Fani 30-letnich BMW mogą się złościć, ale nowe BMW X3 wygląda dobrze. Grill nigdy nie był i nie będzie przeszkodą.

07.06.2024
14:31
Cześć, brutalu. Tak wygląda nowe BMW X3
REKLAMA

Internet to takie miejsce, gdzie siedzą fani BMW i mówią, co jest ładne, a co jest brzydkie. Brzydkie oczywiście jest wszystko, co jest nowe, a ładne stare. Zupełnie przypadkiem oni kupują tylko stare i to wcale nie dlatego, że jest ładne. Nie mówmy dlaczego, bo będzie im przykro. Oni mogą się zezłościć na to, jak wygląda nowe BMW X3 (G45), a poza nimi to już nikt.

REKLAMA

Nowe BMW X3 (G45) - 2024 r.

Oficjalną premierę nowego BMW X3 zaplanowano na czerwiec 2024 r., ale najważniejszą rzecz zobaczyliśmy już dziś. Do sieci wyciekło zdjęcie przodu czwartej generacji tego pojazdu. Widzimy na nim grill, podobny do tego, który zobaczyliśmy ostatnio w BMW serii 1.

Nie wiem, czy wypada go jeszcze nazywać nerkami, ani nawet siekaczami. To bardziej otwory okienne umieszczone w pasie przednim. Część wewnętrznych szczebli umieszczono pionowo, a kilka z nich po skosie. To na pewno coś symbolizuje, ale nie będę szukał, co.

Jak wygląda nowe BMW X3

Zerknąłem na szybko na przody gamy modelowej BMW i nic idealnie nie pasuje. Chyba najbliższy tego, oprócz wspomnianego BMW 1, jest grill BMW XM. Rzekłbym nawet, że jest to kontynuacja poprzedniego X3, ale wersji elektrycznej — taka wkurzona świnka.

Dużo więcej tu nie widać, poza sporą gładką połacią przedniego zderzaka. Klamki są zlicowane z powierzchnią drzwi, a nadkole zarysowane niezwykle mocno. Widać też, że będzie dostępna wersja plug-in, bo po lewej stronie umieszczono port ładowania. I jeszcze w reflektorach widać podwójne, odwrócone "L". A co jeszcze napędzi BMW X3?

BMW podało, że:

Wśród najważniejszych elementów nowego BMW X3 znajduje się aktywny asystent zmiany pasa ruchu oraz asystent parkowania i manewrowania, który umożliwia sterowanie pojazdem z zewnątrz za pomocą smartfonu.

Auto ma także wyróżniać niezwykle niski współczynnik oporu powietrza, wynoszący 0,27.

BMW X3 2024 - silniki

Straci pewnie literkę "i" z oznaczenia wersji silnikowej. Ten los spotkał już serię 1 i byłoby to zgodne z zapowiedziami marki, o upraszczaniu (chyba) nazewnictwa.

REKLAMA

Pod maską zobaczymy więc silniki dwulitrowe - benzynowe i Diesla. A także X3 30, X 30e jako hybrydę typu plug-in, czy X3 40d (trzylitrowe). Na szczycie powinno ukazać się BMW X3 M50, z silnikiem trzylitrowym, działającym w układzie łagodnej hybrydy. Do sprzedaży auto powinno trafić jesienią tego roku. Grill, niezależnie od tego jak wygląda, nie powstrzyma żadnego klienta przed zakupem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA