REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowa Skoda Superb będzie jeszcze większa od obecnej. Prototyp już ciągnie przyczepę

Jak będzie wyglądać nowa Skoda Superb? Fotografowie przyłapali zamaskowany egzemplarz podczas testów. Debiut - w 2023 roku.

29.06.2022
9:54
nowa skoda superb
REKLAMA
REKLAMA

Około roku– tyle trzeba obecnie czekać na zamówioną w salonie Skodę Superb. Terminy się przesuwają, klienci – w tym duże floty wielkich firm – ciągle czekają. Czy w ogóle załapią się jeszcze na aktualnego Superba? Są szanse, ale w roku 2023 zaplanowano debiut kolejnej generacji.

Nowa Skoda Superb jest już testowana

Jak na razie, osoby przygotowujące prototypy do testów porządnie przykładają się do swojej pracy. Nowa Skoda Superb jest zamaskowana i to skutecznie. Czujne oko wypatrzy jednak, patrząc na prototyp ciągnący przyczepę, że to jeszcze większy samochód niż do tej pory (a już aktualna generacja jest ogromna). Kilka dodatkowych centymetrów jest potrzebnych, by mocniej odróżnić Superba od również ciągle rosnącej Octavii.

Oprócz tego, widać m.in. węższe przednie reflektory, wzorem tych właśnie ze wspomnianej Octavii. Zmienił się kształt grilla, który jest teraz osadzony nieco niżej. Z kolei z tyłu można się spodziewać reflektorów w kształcie litery „C” – tak, jak w nowej Fabii.

We wnętrzu – mała rewolucja

Nowa Skoda Superb ma jako pierwsza otrzymać wnętrze zaprojektowane według nowego pomysłu. Później trafi ono także do kolejnego Kodiaqa. Można spodziewać się naprawdę wielkiego ekranu, ale i fizycznych przełączników. Jak przystało na Skodę, ma być funkcjonalnie i prosto w obsłudze. Prawdopodobnie pojawi się kilka elementów z Enyaqa, ale całe wnętrze będzie wyglądało inaczej.

Nowa Skoda Superb będzie ostatnią spalinową

Będzie – tak jak dotychczas – spokrewniona technicznie z nowym Volkswagenem Passatem. Wszystko wskazuje na to, że mówimy o ostatniej w historii generacji tych modeli z silnikami spalinowymi – a być może o ostatniej generacji w ogóle.

W gamie silników nowego Superba po staremu, choć motory muszą spełniać normy emisji spalin, które wejdą w życie w roku 2025. Floty nadal potrzebujące diesli docenią motor TDI w wariantach 150 i 190 KM. Motory benzynowe będą zapewne „uhybrydowione” – od układu typu mild, aż po większą niż obecnie ofertę plug-inów. Czy pojawi się całkowicie elektryczna, nowa Skoda Superb? O tym jeszcze się nie mówi. Ale hybryda plug-in ma przejechać na jednym ładowaniu nawet 100 km w trybie wyłącznie elektrycznym. To oznacza, że ta technologia jednak jest rozwijana i plug-iny nie przez wszystkich są uznawane za ślepą uliczkę w rozwoju bardziej ekologicznej motoryzacji.

REKLAMA

Nowa Skoda Superb ma zadebiutować w 2023 roku

Ciekawe, ile trzeba będzie poczekać na zamówione egzemplarze. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie już „normalny” w tej branży i nie tylko. Nadzieja matką głupich, wiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA