REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

W sieci wypłynęły zdjęcia prototypu Lancii Ypsilon. I to dosłownie, bo z kanału wodnego

Jak wygląda nowa Lancia Ypsilon pokazują nietypowe zdjęcia. To sesja z pięknej akcji ratunkowej. Najesz się sera, napijesz wina, a wypadek i tak by się zdarzył.

13.12.2023
11:03
nowa lancia ypsilon wygląd zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA

Lancia Ypsilon to fenomen socjologiczny i sprzedażowy. Obecnie jej trzecia generacja od dawna jest dostępna tylko w jednym kraju - we Włoszech, jest to jedyny model producenta, a jego sprzedaż bywała lepsza niż całej gamy modelowej Alfy Romeo! Nic dziwnego, że koncern Stellantis, do którego należy Lancia, doszedł do wniosku, że ta marka będzie wiodąca w segmencie premium. Designerzy dostali zielone światło na opracowanie następcy kultowego modelu.

Więcej o Lanci Ypsilon pisaliśmy w:

W przyszłym roku ma zadebiutować czwarta generacja, a w redakcji obawialiśmy się, że będzie to po prostu Opel Corsa z nowym logiem i stolikiem w środku, bo taki gadżet miał się znaleźć przy konsoli centralnej. Baliśmy się tego mocno, ale na szczęście ktoś postanowił rozwiać nasze zmartwienia. Pewien francuski złodziei ukradł prototyp Lancii Ypsilon i ruszył nim na przejażdżkę. To swoją drogą potwierdza wyjątkowość tego modelu, bo przyznajcie sami, kiedy ostatnio słyszeliście o kradzieży prototypu? Ano właśnie. A Lancię Ypsilon skradziono, to się nazywa bycie ikoną stylu, nie musisz mówić, że nią jesteś, bo wszyscy to wiedzą. Złodziej ukradł samochód (a polskim politykom notorycznie hakują konta w social mediach), ale chyba był pod zbyt dużym wrażeniem pięknej Włoszki, bo wpadł nią do kanału wodnego.

Jaki wygląd ma nowa Lancia Ypsilon pokazują te wspaniałe zdjęcia

Daję im 100/10 w mojej prywatnej skali zdjęć szpiegowskich, a możecie mi wierzyć, że widziałem ich tysiące. Jednak żadne nie było tak wspaniałe:

Muszę przyznać, że mamy tutaj do czynienia z całkiem zgrabnym samochodem. Widać, że jest wzorowany na Oplu Corsie, ale różni się od niego na tyle, że nie da się ich pomylić. Z przodu znajduje się listwa ozdobną w kształcie litery Y, a także okrągłe reflektory. Z tyłu również mamy okrągłe lampy, w których znajduje się litera Y. Uwagę zwraca klamka tylnych drzwi ukryta w słupku C, nie znajdziecie tego w Corsie. Obok tego uchwytu jest logo Lancii. Nie powiem, zapragnąłem, żeby model był oferowany w całej Europie.

REKLAMA

Wiemy na pewno jedną rzecz - Lancia Ypsilon nie przeszła próby zanurzeniowej.

PS: widzę w tej kradzieży pewien plan. Nikt nie wiedział, jak wygląda nowa Lancia Ypsilon, więc to auto było perfekcyjne do przeprowadzania innych kradzieży, bo nie dałoby się go opisać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA