REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Prawilny stance bus, czyli Volkswagen ID Buzz i tuning od Prior Design

Volkswagen ID Buzz z powodzeniem gra niespotykaną na rynku samochodów dostawczych kartą - nostalgią. Teraz za cukierkowy wygląd elektrycznego busa biorą się tunerzy. Oto ID Buzz i tuning od Prior Design.

02.02.2023
13:02
ID Buzz i tuning Prior Design
REKLAMA
REKLAMA

Do ID Buzza dorwały się firmy reprezentujące tzw. aftermarket, czyli rynek modyfikacji/akcesoriów dedykowanych do danego pojazdu, ale od niezależnych producentów. W sieci pojawiło się wiele wizji sympatycznego elektrycznego Volkswagena. Można zauważyć, że główny nacisk jest na akcesoria campingowe i vanlife-owe, ale nie brakuje też firm chcących zrobić z nowego busa niby-wyścigówki. I tak Zyrus Engineering zaproponował pakiet dodatków z włókien węglowych, a niemiecki Irmscher podjął się próby połączenia ze sobą obu styli i postawił na camper-wyścigówkę. Teraz czas na projekt Prior Design.

Volkswagen ID.Buzz tuning

Niemcy z Prior znani są raczej z modyfikacji supersamochodów oraz... Dacii Duster. Ale zanim odpłyniecie w strefę marzeń o Danusi, zobaczcie Priorowskiego ID Buzza. To esencja stylu stance. Nowy Bulli jest świetnie zaprojektowany i Niemcy słusznie stwierdzili, że nie trzeba zbyt wiele w nim zmieniać. No ale obniżyć to trzeba, zarówno za pomocą zawieszenia, jak i wizualnych dodatków.

ID Buzz tuning Prior Design

Prior Design: ID Buzz i tuning

W skład zestawu Prior w tym przypadku wchodzą dokładki. Począwszy od przedniego splittera, poprzez dokładki progowe, na dyskretnym dyfuzorze skończywszy. Tylna klapa została uzupełniona o solidny, górny spojler.

Pierwsze skrzypce grają masywne felgi Rotiform Aerodisc inspirowane kultowymi BBS RS Turbofan. Białe obręcze z niskoprofilowymi oponami skrzętnie wypełniają nadkola Bulliego, a obniżone zawieszenie sprawia, że nie uświadczymy tutaj praktycznie wcale przerwy między zewnętrzną krawędzią opon a górnymi krawędziami błotników - tak, jak to w stance'owym projekcie być powinno.

Prior Design zdecydował, że projekt będzie dwukolorowy, ale pracownicy firmy z Dinslaken chyba nie mogli się porozumieć co do finalnej kombinacji barw. Dlatego światło dzienne ujrzały dwie wizje. Ciemnoszara góra jest wspólna dla obu wariantów, ale dolna część różni się znacznie. Jeden projekt jest biały, a drugi czerwony - ale zapachniało polskością!

ID Buzz tuning Prior Design

Ta wizja istnieje, póki co jedynie na ekranie komputera, ale zapewniam was - ID Buzz w stylu stance powstanie i to nie jeden. W tym przypadku fanatycy Bulliego z pewnością to zrobią. Z pomocą części od Prior Design lub bez.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA