REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Zaczęło się. Samochód elektryczny z olbrzymim zasięgiem do kupienia w Polsce

Stało się. Geely Zeekr 009 jest do kupienia w Polsce. Ten chiński samochód elektryczny ma imponujący zasięg i nie mniej imponujący wygląd. 

03.06.2023
12:00
geely zeekr 009 w polsce
REKLAMA
REKLAMA

Pewnym wyznacznikiem przydatności samochodu jest możliwość odbycia podróży do Chorwacji na jednym tankowaniu. Nie pytajcie mnie skąd się wzięła Chorwacja jako wyznacznik, ani dlaczego nie można się zatrzymać na tankowanie. Nie i już, księga internetu jest w tej kwestii wyjątkowo precyzyjna. Samochód elektryczny nigdy nie będzie zamiennikiem samochodu spalinowego, dopóki nie dojedzie do Chorwacji. Nastąpił więc przełom. Nie dość, że powstał samochód o takim zasięgu, to można go kupić w Polsce, dodajmy tylko, że wygląda jak hybryda Toyoty, Lexusa i Rolls-Royce'a i mamy pojazd idealny. Nic tylko brać i ruszać w odwiedziny do Roberta Makłowicza mieszkającego na półwyspie Peljesac.

geely zeekr 009 w polsce

Geely Zeekr 009 jest do kupienia w Polsce

Na Otomoto pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży tego wyjątkowego modelu. Geely Zeekr 009 to elektryczny minivan z ogromnym chromowanym grillem, ale to, co najlepsze w tym grillu to to, że ma aż 154 diod LED, więc jak się go włączy, to widać go z kosmosu. Uwagę zwraca nietypowy wzór reflektorów.

Listwę LED znajdziemy również z tyłu, bo łączy ona dwie tylne lampy. Samochód jest kanciasty, ale według Chińczyków to dobrze, bo dzięki temu ma luksusowy wygląd. Nic tak nie podkreśla statusu właściciela jak minivan o długość 5209 mm, szerokości 2024 mm i wysokości 1856 mm, rozstaw osi wynosi zaś 3205 mm. Masa to około 2,8 tony. Nikt nie powiedział, że elektryczny luksus będzie lekki.

geely zeekr 009 w polsce

W środku znajdziemy trzy rzędy siedzeń, dużo dużych ekranów i jeszcze więcej przepychu.

Samochód można kupić w dwóch wersjach - z akumulatorem o pojemności 116 kWh i większym o pojemności 140 kWh. Według producenta pierwsza przejedzie na jednym ładowaniu 702 km, druga 822 km. W sam raz na podróż od granic Polski do Chorwacji. Za napęd odpowiadają dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 544 KM, które rozpędzają tego behemota w 4,5 s do setki.

W Polsce samochód kosztuje 613 tysięcy złotych

Sporo, zważywszy na to, że w Chinach najlepiej wyposażona wersja kosztuje w przeliczeniu 380 tysięcy złotych. Z drugiej strony należy doliczyć VAT, koszty transportu, cło i być może ta cena to promocja. Wiem jedno - mając taki samochód będziecie się wyróżniać na drodze, a grill wzbudzi zazdrość nawet wśród właścicieli BMW i Audi, a jak już jesteśmy przy tej drugiej marce, to jej designer brał udział w powstaniu tego dzieła. Zapewne stąd ten ogromny grill.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA