REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Euro 2024 odbędzie się w Niemczech. Nie zgadniecie, która marka samochodowa będzie sponsorem

Niemcy będą gospodarzami Mistrzostw Europy UEFA Euro 2024 i właśnie dowiedzieliśmy się, który producent samochodów będzie oficjalnym sponsorem tej imprezy. Jestem jednocześnie w szoku i pękam ze śmiechu.

22.01.2024
8:58
Euro 2024 sponsorem
REKLAMA
REKLAMA

Niemcy są potęgą motoryzacyjną na świecie. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche, Volkswagen to marki obecnie dominujące na wielu kluczowych rynkach. A więc kiedy przyszło do sponsorowania 17. edycji Mistrzostw Europy UEFA Euro 2024 w piłce nożnej (które będą rozgrywane właśnie w Niemczech), to chyba wszyscy spodziewali się, że jeden z wyżej wymienionych brandów zostanie jej sponsorem. Będzie jednak zupełnie inaczej. Wybór padł na markę z Azji. OK, pewnie chodzi o Toyotę, Nissana, albo Hyundaia, prawda? Pudło. Na niemieckich stadionach będą wisiały logo chińskiej firmy. W walce o sponsoring niemieckiej edycji Mistrzostw Europy w piłkę nożną wygrał BYD.

Sponsorem Euro 2024 będzie chiński BYD

Dla Niemiec organizacja tej imprezy będzie miała znaczenie symboliczne. To idealne okoliczności, żeby zaprezentować potęgę niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, prawda? Prawda?

Oto co ma do powiedzenia na ten temat UEFA na swojej stronie internetowej: BYD -Oficjalny partner w zakresie e-mobilności - UEFA Euro 2024

BYD jako Oficjalny Partner i Oficjalny Partner w zakresie e-mobilności Euro 2024: To prestiżowe wydarzenie umożliwi nam zaprezentowanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie pojazdów elektrycznych szerokiemu gronu odbiorców. Partnerstwo doskonale wpisuje się również w wysiłki UEFA, mające na celu promowanie imprezy jako bardziej ekologicznej i przyjaznej środowisku. Jako światowy lider w sprzedaży pojazdów zasilanych nową energią, BYD będzie wspierać ekologiczne rozwiązania transportowe podczas UEFA Euro 2024 w Niemczech, oferując różnorodną gamę pojazdów, aby zapewnić zrównoważoną mobilność kibicom i zespołom w całej Europie.

Jak to się stało, że Chińczycy sponsorują imprezę światowej rangi w Niemczech? Zdaniem Janusza Piechocińskiego zostali najzwyczajniej w świecie przelicytowani. A więc to się dzieje - chińska ofensywa motoryzacyjna na Europę idzie pełną parą. Różnica między tą falą, a poprzednią koreańską jest taka, że wtedy klientów szukały tylko cztery średnio bogate marki (Kia, Hyundai, Daewoo i Ssangyong), z których raptem dwie przedarły się do kanonu. Teraz mamy do czynienia z dziesiątkami marek wspieranymi przez potężne pieniądze z Państwa Środka.

REKLAMA

BYD, czyli nowy oficjalny partner i sponsor Euro 2024 to najlepiej poczynająca sobie chińska marka motoryzacyjna. Ubiegły rok był dla BYD-a naprawdę przełomowy, a w ostatnim kwartale firma wysunęła się na światowe prowadzenie jako największy producent samochodów elektrycznych. Nic dziwnego, że stać ich, żeby przytrzeć nosa Niemcom na ich własnym podwórku. Jak chcecie zobaczyć chińskie samochody na niemieckich stadionach, to UEFA informuje, że impreza odbędzie się na dziesięciu światowej klasy stadionach w Niemczech w dniach od 14 czerwca do 14 lipca 2024 roku.

Wiem jedno - to partnerstwo BYDzie dużo kosztowało

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA