REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Lifting Citroena C5 Aircross udał się w 50 proc. Oczywiście, że wyciekł przed premierą

Citroen C5 Aircross właśnie przeszedł lifting, który miał za zadanie go odmłodzić. Mam mieszane uczucia w zakresie uzyskanego efektu, ale przynajmniej jest o czym mówić. 

12.01.2022
6:26
citroen c5 aircross
REKLAMA
REKLAMA

Szkoda, że wóz jest raczej brzydki, ale nie można mieć wszystkiego. Citroen C5 Aircross jest z nami od 2017 roku, dla niektórych ten model to świętokradztwo, bo nosi nazwę po całkiem udanym modelu C5, który niestety z braku zainteresowania musiał odejść na wieczny odpoczynek w 2016 roku. Francuzi doszli do słusznego wniosku, że nie ma sensu produkować kombi i sedana w świecie, w którym klienci pokochali SUV-y. Co więcej — zrezygnowali z hydropneumatycznego zawieszenia, swoistego wyróżnika Citroenów. Niektórzy twierdzili, że dotychczasowi klienci założą berety i dołączą do ruchu oporu przeciwko zmianom. Ze zdziwieniem przyjęto fakt, że wielu z nich poszło jednak do salonów, ba! – szybko okazało się, że Citroen stworzył rynkowy przebój - 80 tysięcy sprzedanych egzemplarzy rocznie w Europie i ponad 20 tysięcy w Chinach to świetny wynik. Nic dziwnego, że przyszedł czas na lifting.

Dla przypomnienia — tak wygląda Citroen C5 Aircross :

citroen c5 aircross lifting zdjęcia
citroen c5 aircross lifting zdjęcia

Citroen C5 Aircross przeszedł lifting, który widać na pierwszy rzut oka

Zdjecia pokazują, że w Citroenie nikt nie zamierza oszczędzać na diodach LED. Tak wygląda Citroen C5 Aircross po kuracji odmładzającej:

citroen c5 aircross lifting zdjęcia

Citroen postanowił upodobnić nowe modele do siebie. Ich wyróżnikiem mają być światła i grill, które układają się w literę X. W SUV-ie postanowiono nie żałować sobie oświetlenia i listwy poziome umiejscowione na grillu przyozdobiono diodami LED. Efekt moim zdaniem jest średni, ale nie można powiedzieć, że Citroen C5 Aircross jest nudny z zewnątrz. Z drugiej strony podświetlenie listewek sprawiło, że będzie można bez trudu odróżnić go od C4 i C5X.

Poza nowymi reflektorami widzimy kompletnie przeprojektowany zderzak, który nabrał zadziornego wyglądu.

Zmiany z tyłu są bardziej subtelne. Największą różnica to nowe lampy, które teraz będą wyglądać tak:

citroen c5 aircross

A tak prezentuje się cały tył:

Citroen C5 Aircross — lifting przyniesie również zmianę wnętrza

Do tej pory wyglądało ono tak:

A teraz kokpit będzie bardziej przypominał ten zastosowany w modelu C5X, ale przy zachowaniu najważniejszych przycisków w fizycznej formie.

I jest to zmiana na plus. Wnętrze będzie bardziej nowoczesne. Nowy wyświetlacz centralny ma przekątną 10 cali. Ze zmian we wnętrzu warto jeszcze wspomnieć o nowych fotelach z masażem.

Gama silnikowa pozostaje bez zmian. Klienci mogą wybrać benzynowy silnik o pojemności 1,2 l i mocy 130 KM, diesla o pojemności 1,5 l i takiej samej mocy oraz hybrydę plug-in, która zapewnia łącznie 225 KM.

REKLAMA

Dla mnie ta bagietka jest trochę zbyt twarda do pogryzienia, ale nie mam wątpliwości, że klienci będą to chrupać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA