REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Zrobili to. Citroen Ami w swojej najcudowniejszej wersji jednak powstanie

Citroen Ami Buggy jednak staje się rzeczywistością. Uroczego Citroena będzie można kupić jeszcze w tym miesiącu, ale lepiej się pospieszyć.

15.06.2022
15:12
Citroen Ami Buggy jednak powstanie. Trzeba się tylko pospieszyć
REKLAMA
REKLAMA

Dla szybkiego przypomnienia - Citroen Ami Buggy, czyli studyjny model przeobrażający ten mikrosamochód w auto terenowe (albo terenowawe), pokazano po raz pierwszym pod koniec zeszłego roku. Wyglądał tak:

Trudno było się nim nie zachwycić, bo nie dość, że to przecież cudowne Ami, to jeszcze w tym wydaniu jest kompletnie pozbawione sensu. Czysta, bezsensowna radość na kołach - a takich samochodów ostatnio zdecydowanie brakuje. No dobrze, czysta, bezsensowna radość na kołach na miarę roku 2021 albo 2022. Wciąż dobrze.

Zła wiadomość była taka, że szanse na wejście tego wariantu do produkcji były prawie żadne. Ot, kolejny model studyjny, wyszło fajnie, znowu narobiło się trochę szumu na temat Ami i to nie tylko w kontekście tego, co i gdzie przecieka. Sukces jest, można zamknąć szkicownik.

Przewińmy jednak kalendarz do dzisiaj i okazuje się, że...

... Citroen Ami Buggy jednak powstanie.

W stosunku do prototypu będzie trochę ugrzeczniony, ale co z tego. I tak pewnie nikt nie zakładał, że faktycznie będzie nim śmigał po naprawdę wymagającym terenie.

Citroen Ami Buggy
Citroen Ami Buggy

Zachowano natomiast przede wszystkim charakterystyczną kolorystykę modelu studyjnego, wliczając w to nawet kolor 14-calowych stalowych felg. Odpowiednio ozdobione są nadkola, dach zdobi kompletnie zbędna i nieproporcjonalna lotka, a zamiast drzwi mamy tylko barierkę. Niestety koło zapasowe i ogromny panel LED-owy na dachu trzeba już sobie zainstalować we własnym zakresie.

Citroen Ami Buggy ma tylko jeden problem.

REKLAMA

I nie jest nim o dziwo to, że jest kompletnie bez sensu - to jego absolutnie największa zaleta. Największym problemem tego modelu jest fakt, że choć trafi do produkcji, to trudno ją będzie nazwać produkcją masową. Według komunikatu Citroena, powstanie zaledwie 50 egzemplarzy Ami Buggy. Każdy będzie oczywiście odpowiednio numerowany, więc początkujący kolekcjonerzy będą mogli od takiego Ami rozpocząć budowanie swojego garażu rzadkich, limitowanych i numerowanych samochodów.

Nie podano niestety ceny - wiadomo tylko, że auto będzie sprzedawane od 21 czerwca tego roku przez francuską stronę internetową. Obstawiam, że te skromne zapasy, które zostały przygotowane, wyczerpią się błyskawicznie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA