REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Klasyki

Acura NSX na czarnych tablicach na sprzedaż. Podobno należała do Roberta De Niro

Pięćset pięćdziesiąt tysięcy złotych polskich PE EL EN. Tyle kosztuje Acura NSX na czarnych tablicach na sprzedaż w Polsce. Podobno jej właścicielem był kiedyś Robert De Niro.

19.02.2022
20:13
Acura NSX na czarnych tablicach na sprzedaż. Co na to Robert de Niro?
REKLAMA
REKLAMA
acura nsx

Nawet nie sama Acura NSX i jej rzekoma historia nie urzekły mnie tak bardzo, jak zdjęcie z ogłoszenia, w którym tablice owinięto jakąś czarną szmatą, żeby nie dało się odczytać ich treści.

Bardzo dobra robota. Prawie jak „Mirosław H., syn pierwszego polskiego kosmonauty” i inne próby anonimizacji tego typu. Oczywiście nie mogę Wam powiedzieć, jakie tablice ma ta Acura, ponieważ ukarze mnie Krajowa Administracja Złomowa, ale mogę pokazać Wam publicznie dostępne zdjęcie na Facebooku, przedstawiające zapewne ZUPEŁNIE INNĄ ACURĘ o przypadkowo tym samym wyróżniku pojazdu:

Pan Henryk, sprzedający, posiada ten samochód od 25 lat i w tym czasie zrobił nim znikomą ilość kilometrów, tylko tyle żeby wóz się nie zastał. Przebieg widoczny na odległościomierzu to zaledwie 31 tys. mil. Rzeczywiście, ze zdjęć NSX wygląda na niezużytego, właściwie w idealnym stanie.

Nie brakuje opinii, że Honda/Acura NSX to najlepszy samochód sportowy XX wieku

Gordon Murray, ten od McLarena F1, twierdził że NSX to absolutny podwoziowy majstersztyk i mistrzostwo świata, i że to auto błagało o mocniejszy silnik – podwozie bez problemu by to zniosło. Honda jednak się nie zgodziła. Trzylitrowa jednostka V6 rozwija ok. 275 KM. W wersji amerykańskiej, z powodu restrykcyjnych norm emisji spalin, było to ok. 255 KM. Tymczasem sprzedający pisze:

Warto zaznaczyć, że posiadany przeze mnie egzemplarz był wyprodukowany pod marką Acura, zatem posiada on odrobinę mocniejszy silnik oraz lepsze wykończenie w odróżnieniu od samochodów produkowanych ze znaczkiem Hondy

Niestety, nie jest to prawda – oryginalne Hondy NSX osiągają wyższe ceny niż Acury, auta na rynek amerykański są przeważnie słabsze niż na europejski i mają gorsze wyposażenie, bo muszą mieć niższą cenę bazową. Fajna bajka, ale wątpliwe, żeby ktokolwiek znający się na tych wozach, w nią uwierzył. Natomiast z pewnością jest to ciekawa wersja przedliftowa – jeszcze z silnikiem 3.0 zamiast 3.2, no i oczywiście z unoszonymi lampami zamiast zamocowanych na stałe, czyli ma dodatkowy „quirk & feature”.

Przejdźmy może do omówienia ceny. Acura NSX kosztuje 550 000 zł

To znośna cena, wynosi równo 137 500 dolarów. Są to raczej górne rejony cen dla tego modelu. W Stanach Zjednoczonych można na przykład kupić Acurę NSX z symbolicznym przebiegiem za 170 tysięcy. Natomiast egzemplarz, który przejechał nieco ponad 100 tys. km, wyceniono na 87 tys. dolarów. Niektórzy za ładny, czerwony wóz żądają 120 tys. zielonych, ale prawda jest taka, że z budżetem do 100 tys. dolarów bez problemu wyjedziemy z „salonu aut używanych” całkiem dobrą Acurą NSX. Z importem do Polski to powinno wyjść jakieś 400 tys. zł, więc można przyjąć, że tu jest 150 tys. zł dopłaty za ciekawą, polską historię.

REKLAMA

Przejdźmy może do omówienia kwestii Roberta de Niro...

W wątku na wykopie dotyczącym tego konkretnego samochodu padła informacja, że auto należało w przeszłości do Roberta de Niro i jest to potwierdzone dokumentami. W opisie jednak informacja jest ostrożniejsza: należało prawdopodobnie do Roberta de Niro. Znacie pewnie ten dowcip, jak ojciec wziął książkę i poszedł do toalety, więc nie będę go opowiadał. Oczywiście nie można wykluczyć, że faktycznie Robert de Niro ugniatał fotel w tym wozie, ale tak jak pisałem ostatnio – to, że autem jeździł kiedyś ktoś znany, nie ma ostatecznie żadnego znaczenia, jest to tylko historyjka, którą możemy opowiadać jako fajny „starter konwersacyjny”. Ja też zawsze mówiłem o moim beżowym Fiacie 126p, że jest to Maluch, którego dotykał Zbigniew Wodecki. W każdym razie, ile prawdy by w tym nie było, jest stuprocentową prawdą, że do sprzedania w Polsce jest Acura NSX na czarnych tablicach, i to jest jakieś.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA