1. Autoblog
 2. Porady

Chorwacja samochodem? Sprawdź, jak się przygotować do wyjazdu! Jak kupić ubezpieczenie assistance krótkoterminowe?

Lokowanie produktu

Polacy znajdują się w czołówce narodowości odwiedzających Chorwację w celach turystycznych. Według danych systemu eVisitors od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku do tego kraju przyjechało 20,6 mln turystów, z czego 1 mln 84 tys. 127 gości pochodziło z Polski. To rekordowy wynik, jak poinformowało Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej. W 2024 roku można spodziewać się, że do Chorwacji przyjedzie jeszcze więcej turystów z naszego kraju – część wybierze się na wczasy na chorwackie wybrzeże samochodem. Jak przygotować się do tego wyjazdu?

13.06.2024
12:49
Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe - kalkulator polisy ASS

Na wakacje do Chorwacji własnym autem

Wyjazdy samochodowe do Chorwacji są bardzo popularne wśród polskich turystów. Nasi rodacy jeżdżą najczęściej własnym lub wynajętym autem. Klienci biur podróży statystycznie stanowią tylko 23 proc. wszystkich Polaków przyjeżdżających do Chorwacji na urlop.

Jak przygotować się do podróży autem do Chorwacji?

Podróż własnym samochodem daje dużą swobodę. Można przenosić się z miejsca na miejsce, korzystać z auta przy dojazdach na plażę, często oddaloną od hotelu czy pensjonatu o kilka kilometrów, a także realizować wycieczki fakultatywne. Dla wielu turystów są to argumenty przemawiające za wyborem własnego środka transportu.

W ramach przygotowania do takiego wyjazdu warto jest przede wszystkim:

 • Sprawdzić stan techniczny pojazdu – wizyta w warsztacie lub na stacji kontroli pojazdów jest niezbędna w celu sprawdzenia, czy wszystkie podzespoły pracują poprawnie.
 • Ubezpieczyć auto – w Chorwacji honorowane jest polskie ubezpieczenie OC. Nie ma więc potrzeby pozyskiwania Zielonej Karty.
 • Wykupić winiety elektroniczne – w zależności od ustalonej trasy przejazdu do Chorwacji, mogą być wymagane inne winiety.

Dla uzyskania wyższego poziomu bezpieczeństwa podczas podróży i pobytu w Chorwacji, możesz dodatkowo ubezpieczyć się w ramach assistance krótkoterminowego. Sprawdź, jak działa Europ Assistance.

Ubezpieczenie assistance krótkoterminowe – najczęściej zadawane pytania o assistance auta

Ubezpieczenie Auto Assistance zapewnia bezpieczeństwo i zwiększa komfort podróżowania samochodem, nie tylko do Chorwacji. To ubezpieczenie, które zakresem ochrony może obejmować różne zdarzenia i problemy, do jakich może dojść w trasie. Towarzystwo może zadbać o ubezpieczone auto, kierowcę i pasażerów.

W zależności od wybranego wariantu, ubezpieczenia assistance samochodu na wakacje może mieć inny zakres. W większości przypadków ubezpieczenie samochodu obejmuje jednak:

 • naprawę uszkodzonego pojazdu w miejscu awarii lub wypadku,
 • holowanie samochodu po wypadku lub awarii,
 • transport dla pasażerów i kierowcy,
 • pomoc przy zmianie koła po jego przebiciu,
 • wynajem samochodu zastępczego,
 • zorganizowanie i opłacenie noclegu dla pasażerów i kierowcy samochodu,
 • opiekę medyczną,
 • udzielenie informacji o tym, jak postępować w razie awarii, wypadku i kradzieży,
 • inne świadczenia assistance według wybranego wariantu ochrony ubezpieczeniowej.

Możesz skorzystać z pomocy w wielu różnych sytuacjach, jakie powinny być opisane w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Pełną listę takich zdarzeń otrzymasz, jeżeli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia assistance.

Jak kupić assistance samochodu?

Nie musisz decydować się na zakup assistance w podróży na cały rok. Okres obowiązywania umowy może być krótszy i odpowiadać, np. długości wyjazdu do Chorwacji. W firmie UNIQA wybierasz okres ochrony trwający: 7 dni, 15 dni, 30 dni lub rok.

Jeżeli chcesz kupić assistance krótkoterminowe zwróć uwagę na:

 • zakres gwarantowanej ochrony,
 • zakres terytorialny ubezpieczenia,
 • wysokość składki assistance,
 • ustalone limity, np. kilometrowe na holowanie auta, czy limit dni wypożyczenia samochodu zastępczego.

Kalkulator assistance – ile kosztuje assistance? Składka na polisę assistance

W UNIQA zostaniesz poinformowany, że krótkoterminowy assistance na 7 dni kupić możesz już w cenie od 49 zł. Kalkulator assistance krótkoterminowy na stronie ubezpieczyciela pozwoli na zorientowanie się w wysokości składki. Podajesz przy tym:

 • zakres terytorialny – Polska lub Polska+Europa,
 • okres ubezpieczenia.

Zaznaczasz także wariant assistance na podróż, jaki Cię interesuje, aby poznać ostateczną cenę. Od razu w tabeli widzisz, jakie świadczenia będą Ci się należały w różnych sytuacjach na drodze. Możesz kupić pakiet ubezpieczenia samochodowego w towarzystwie, np. OC i assistance w ramach jednej oferty. Zakres ubezpieczenia w pakiecie assistance jest znacznie szerszy niż przy zakupie OC samodzielnie. 

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze