REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Bezpłatne ubezpieczenia graniczne dla uchodźców. 30 dni OC za darmo

безкоштовне страхування автомобіля на 30 днів

01.03.2022
13:58
granica zakaz wjazdu do Polski
REKLAMA

Kolejny element wsparcia obywateli Ukrainy uciekających ze swojego kraju do Polski – towarzystwa ubezpieczeniowe ułatwią im pozyskiwanie ubezpieczenia granicznego.

REKLAMA

Samochody poruszające się po naszych drogach muszą mieć ważne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W przypadku państw członkowskich Unii wystarczy polisa z kraju, w którym zarejestrowano auto. Jednak w przypadku wjazdu do Polski samochodów zarejestrowanych w Ukrainie, konieczne jest posiadanie Zielonej Karty, czyli dokumentu potwierdzającego, że dana polisa obowiązuje również we wskazanych państwach innych niż kraj rejestracji pojazdu. Zwykle jest ona wystawiana bezpłatnie przez ubezpieczyciela, ale nie każdy przywiązuje uwagę do tego, by się o nią postarać. Można sobie wyobrazić, że wielu Ukraińców takiego dokumentu przy sobie nie ma.

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała o ułatwieniach przygotowanych przez wybrane towarzystwa

PZU zaprasza do swoich agentów pracujących na przejściach granicznych Polski i Ukrainy oraz do kontaktu telefonicznego – polisę ubezpieczenia granicznego można zawrzeć również przez telefon dzwoniąc pod numer +48 22 505 15 63.

Ergo Hestia zaprasza do skorzystania w tym samym celu z działającej całą dobę infolinii, dostępnej pod numerem +48 58 766 34 04. Potwierdzenie zawarcia polisy klient otrzymuje SMS-em, jest ona ważna przez 30 dni.

Trzecim towarzystwem, które przyłączyło się do tego działa nią jest Warta. Konsultanci Warty czekają pod telefonami – infolinia pod numerem +48 814 607 900 jest obsługiwana od poniedziałku do wątku w godzinach 8-20 i w soboty między 8 a 16.

Oczywiście wszystkie infolinie obsługują chętnych w języku ukraińskim. Jeśli lista ubezpieczycieli ulegnie zmianie, zaktualizujemy tekst.

REKLAMA

Przy okazji przypominamy, że Zielona Karta może się przydać również Polakom – należy ją posiadać wybierając się poza granice Unii, również wyjeżdżając do Ukrainy. Jeśli ktoś zapomni zatroszczyć się o nią przed wyjazdem, powinien wykupić ubezpieczenie graniczne przekraczając granicę – według Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, taka polisa kosztuje 9,2 euro na 15 dni

zdjęcie otwierające: Ivan Semenovych / shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA