Samochód syty i ekologia cała? Tauron pracuje nad pozyskiwaniem paliwa ze spalin
Co jakiś czas słyszymy o tym, że światowe zasoby ropy naftowej się kurczą i że w sumie dobrze by było coś z tym fantem zrobić. Na przykład wymyślić jakiś nowy rodzaj paliwa. Często takie projekty kończą się na bardzo wczesnym etapie rozwoju, czasem jednak - tak jak teraz - ktoś zakasuje rękawy i wprowadza pomysł w życie. Na terenie Elektrowni Łaziska powstała właśnie pilotażowa instalacja, która ma wytwarzać syntetyczny gaz ziemny (SNG) ze spalin.

