1. Autoblog
  2. Technologie

Polacy z Volkswagen Poznań testują elementy samochodu na 3 lata przed jego produkcją, w wirtualu. Teraz otwierają drzwi na nowe talenty.

Lokowanie produktu

Nim zupełnie nowy model samochodu Volkswagen zjeżdża z taśmy montażowej, jego elementy na trzy lata przed uruchomieniem produkcji są skrupulatnie testowane przez Polaków w Volkswagen Poznań. Co najbardziej niesamowite, dzieje się to w wirtualu. Teraz zespół specjalistów poszukuje nowych talentów, którzy tak jak oni "widzą więcej" spoglądając na dzieła współczesnej motoryzacji.

17.04.2024
14:09
Polacy z Volkswagen Poznań testują samochody przyszłości, szukają chętnych

Ile może trwać projektowanie nowego modelu samochodu? Współczesne, złożone z gigantycznej liczby komponentów konstrukcje są projektowane kilka lat, a wielu ekspertów wskazuje okres od 4 do 5 lat jako branżową średnią. Co niezwykle ciekawe, przez znaczną część tego czasu poszczególne elementy pojazdu są projektowane, testowane oraz ulepszane nie w świecie rzeczywistym, ale świecie wirtualnym, w oparciu o zaawansowane narzędzia symulacyjne, uwzględniające najdrobniejsze elementy pojazdu

Właśnie tym zajmują się Polacy w Volkswagen Poznań: testują samochody przyszłości, nim te w ogóle powstaną.

W Volkswagen Poznań prężnie funkcjonuje Dział Rozwoju, którego futurystycznym sercem jest komórka DMU, skoncentrowana na przeprowadzaniu symulacji oraz analiz wirtualnych. To właśnie tutaj testowane są elementy samochodów przyszłości, nim nawet pojawią się w świecie materialnym jako fizyczne prototypy, a potem masowo produkowane pojazdy.

Polacy z Volkswagen Poznań podkreślają, że przy użyciu zaawansowanych symulacji w środowisku wirtualnym badają działanie poszczególnych elementów projektowanego pojazdu na trzy lata przed tym, nim ten zjedzie z linii montażowej i stanie się dostępny w salonach na całym świecie.

Dział Rozwoju wybiega daleko w przyszłość, testując najdrobniejsze składowe tworzonych samochodów, poddając je symulacjom odwzorowującym realne użycie. W oparciu o niezwykle szczegółowe dane powstają trójwymiarowe obiekty, gotowe do poddania zróżnicowanym testom przy użyciu zaawansowanych narzędzi, często własnego autorstwa. W ten sposób otrzymywane są optymalne warianty każdej konfiguracji, by bezpieczeństwo oraz komfort jazdy klienta stały na najwyższym poziomie

Symulacje komputerowe oraz pomoc AI to przyszłość branży, już teraz przekładając się na większe bezpieczeństwo klientów.

Przykładowo, dzięki pracy specjalistów ds. symulacji wirtualnych w Volkswagen Poznań, klienci mogą mieć pewność, iż w komorach silników ich pojazdów nie dojdzie do niebezpiecznych kolizji elementów podczas pracy silnika. Rozwiązania oparte na dokładnej symulacji pozwalają na szybkie wychwytywanie błędów konstrukcyjnych, a także modelowanie zachowania elementów w realnych warunkach ruchu, na bardzo wczesnym etapie projektu i bez potrzeby budowania fizycznych prototypów.

Właśnie z powodu gigantycznego znaczenia symulacji w procesie projektowym nowoczesnych samochodów Volkswagen Poznań dynamicznie rozwija się w obszarze wirtualnych innowacji. Specjaliści spółki biorą udział w prestiżowych konferencjach naukowych, a także współpracują z polskimi ośrodkami akademickimi, współrealizując programy doktoranckie.

Teraz Volkswagen Poznań poszukuje nowych talentów, które tak jak pracownicy spółki "widzą więcej".

Volkswagen Poznań uruchomił kampanię pod hasłem przewodnim #WidziszWięcej, mającą na celu odnalezienie talentów chętnych do rozwoju pod okiem specjalistów. Swoim sloganem motoryzacyjna spółka podkreśla wyjątkową perspektywę pracowników Działu Rozwoju, którzy widzą znacznie więcej niż tylko pojazd, spoglądając na nowoczesne maszyny. W ich oczach jest to piękny system powiązanych elementów oraz składowych, z których każda była wcześniej odpowiednio sprawdzona i modelowana, przy użyciu zaawansowanych narzędzi do wirtualnej symulacji.

Jeśli podobnie jak inżynierowie Volkswagen Poznań "widzisz więcej" spoglądając na nowoczesne dzieła motoryzacji, powinieneś rozważyć dołączenie do tego zespołu. Spółka prowadzi aktywną rekrutację, szukając wielu pracowników do Działu Rozwoju, oferując przy tym atrakcyjne benefity.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze