REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Opancerzone Subaru Legacy istnieje i nikt nie może cię w nim skrzywdzić. Ciekawe czy ma opancerzone UPG

Opancerzone Subaru Legacy to nie żart. Taki pojazd powstał i jest na sprzedaż w Niemczech. Jego opancerzenie zostało wykonane w standardzie B4+ i podobno zatrzyma kule wystrzelone z karabinu.

02.02.2024
13:15
Opancerzone Subaru Legacy
REKLAMA
REKLAMA

Utarło się, że opancerzenie otrzymują reprezentacyjne, duże samochody. A co jeśli chcesz mieć pojazd, który jest wyposażony nie tylko w grube szyby i kuloodporne drzwi, ale ma również tajną broń w postaci... dyskrecji? Właśnie takie jest pancerne Subaru Legacy czwartej generacji sedan. Nikt się nie spodziewa, że to twierdza na kołach.

Pancerne Subaru Legacy
Fot. armored.cars

Prywatnie użytkuję podobne Legacy w wersji kombi i szczerze mówiąc, nigdy by mi nawet przez myśl nie przyszło, że ktoś może chcieć montować do tego modelu pancerz. Głównie z tego powodu, że moje auto ma raptem 137 KM i nie wyobrażam sobie, jak powolne by się stało gdyby musiało dźwigać na plecach dodatkowe kilogramy. Na szczęście pod maską kuloodpornego Legacy pracuje o wiele silniejszy 6-cylindrowy bokser H6. Jego moc to 245 KM, ale nie spodziewałbym się sportowych osiągów. Ten egzemplarz ma poziom wysoki poziom opancerzenia B4+, a to nie są lekkie rzeczy.

Pancerne Subaru Legacy
Fot. armored.cars

B4+ to podobno najwyższy standard ochrony dostępny dla ludności cywilnej. Poziom zabezpieczenia balistycznego B4+ jest w stanie wytrzymać uderzenie pociskiem z karabinu przeciwpancernego, zapewniając maksymalną ochronę. Tego typu opancerzenie jest zwykle używane przez specjalistów z organów ścigania w sytuacjach wysokiego zagrożenia.

Fot. armored.cars

Na czym polegają zmiany? Z opisu Subaru dowiadujemy się, że cała kabina pasażerska została doposażona we wstawki stalowe zachodzące na siebie. Są też dodatkowe rygle wnętrza, koła typu runflat, system komunikacji (interkom) oraz system gaśniczy. Już na pierwszy rzut oka widać, że zastosowane szyby są kuloodporne. Domyślam się, że o „drzwiach bez ramek” można w tym przypadku zapomnieć.

Fot. armored.cars

Opancerzone Subaru Legacy wygląda bardzo niepozornie

Wybitnie wprawione oko zauważy, że ramki szyb są zbyt grube, ale poza tym ciężko zauważyć niezwykłość tego egzemplarza. I to być może jego największa zaleta. Ktokolwiek siedzi we wnętrzu, prawdopodobnie w ogóle nie zostanie zauważony. Ten egzemplarz z pewnością obsługiwał podróże dyplomatów, ponieważ widnieją na nim naklejki CD.

Pancerne Subaru Legacy
Fot. armored.cars
REKLAMA

Opancerzone Legacy jest na sprzedaż w niemieckim mieście Erfurt - tutaj jest link do ogłoszenia. Auto ma na liczniku 212 tys. km i może być twoje za  niecałe 19 tys. euro. Zanim ktoś zdecyduje się nabyć takie auto, to musi pamiętać, że żadne opancerzenie nie chroni przed wydmuchaniem uszczelki pod głowicą, a jak wiemy, największym zagrożeniem dla kierowców Subaru jest właśnie taka awaria.

Pancerne Subaru Legacy
Fot. armored.cars
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA