1. Autoblog
  2. Lokowanie produktu

Oleje marki Texaco od ponad 100 lat przyczyniają się do poprawy wydajności pojazdów, maszyn i urządzeń w Europie

Lokowanie produktu

Produkty Texaco Lubricants od ponad 100 lat zapewniają długotrwałą wydajność szerokiej gamy pojazdów, maszyn i urządzeń. Zaawansowane technologie pozwalają oferować użytkownikom indywidualnym i biznesowym najwyższej jakości środki smarne odpowiednie do zróżnicowanych zastosowań.

23.11.2022
11:40
Texaco

Wszechstronna oferta obejmuje oleje do silników samochodowych, mocno obciążonych wysokoprężnych silników pojazdów ciężarowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu i rolnictwa, a także płyny do chłodnic i smary przemysłowe. Niezawodna jakość produktów Texaco - marki należącej do koncernu Chevron – pozwala użytkownikom indywidualnym podwyższać wydajność ich pojazdów. Z kolei przedsiębiorcom pozwala zwiększać produktywność ich maszyn i urządzeń, co wpływa na wzrost zysków.

Texaco Lubricants to marka o bogatym, długoletnim dziedzictwie. Obecnie należy do Chevron, jednej z wiodących, globalnych firm z branży energetycznej. Posiadając oddziały na całym świecie, Chevron prowadzi działalność pod trzema markami – Chevron w Ameryce, Caltex w Azji i krajach Pacyfiku oraz Texaco w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Działalność pod marką Texaco obejmuje praktycznie każdy aspekt związany z branżą energetyczną

Firma zajmuje się poszukiwaniem, produkcją i transportem ropy naftowej i gazu ziemnego rafinacją, dystrybucją paliw i środków smarnych oraz produkcją produktów petrochemicznych oraz dodatków uszlachetniających do olejów i paliw. Produkty Texaco Lubricants są opracowywane przez własny dział rozwoju produktów R&D oraz dzięki możliwościom grupy jako wiodącego producenta olejów bazowych klasy premium grup II, II+ i III. Ponadto Texaco jest wiodącym producentem dodatków do olejów, powstających w 10 zakładach na całym świecie, jak również globalnym wytwórcą gotowych środków smarnych wytwarzanych w 20 zakładach produkcyjnych. Regionalne europejskie centrum technologiczne zlokalizowane jest w Gandawie w Belgii. Pełni ono również rolę globalnego ośrodka rozwoju technologii płynów do układów chłodzących. Zakład w Gandawie oferuje również wsparcie techniczne dla producentów pojazdów, maszyn i urządzeń (Original Equipment Manufacturer – OEM) i innych użytkowników pełnej oferty środków smarnych Texaco. 

Szeroka gama produktów Texaco

Ponad stuletnie doświadczenia na rynkach europejskich znajdują odzwierciedlenie w produktach dostępnych pod markami Texaco®, Havoline®, Delo®, HDAX® oraz Techron®. Ich gama obejmuje oleje silnikowe, oleje do skrzyń biegów i przekładni, smary, oleje hydrauliczne, oleje do silników gazowych, do maszyn papierniczych czy oleje turbinowe.

Samochody osobowe i dostawcze

Dla samochodów osobowych i dostawczych pod markami Texaco® i Havoline® dostępne są oleje silnikowe, płyny do chłodnic, oleje do skrzyń biegów i przekładni oraz produkty powiązane. 

Od ponad 100 lat oleje silnikowe Havoline są testowane przez klientów na całym świecie i cieszą się ich zaufaniem. Zapewniają silnikom wydajność i ochronę zarówno podczas wyścigów samochodowych Formuły 1 (Formula 1®), NASCAR® i Le Mans, jak i podczas codziennej jazdy. Niezależnie czy mamy do czynienia z rywalizacją sportową czy dojazdami do pracy, osady gromadzące się w silniku powodują tarcie. Proces ten wpływa na obniżenie wydajności jednostki i zwiększa zużycie paliwa. By mu zaradzić Texaco opracowało technologię Havoline Deposit Shield, która pomaga chronić podzespoły silnika przed szkodliwymi osadami i zużyciem, nawet podczas jazdy w trudnych warunkach.  

Dla tego segmentu pojazdów dostępne są także preparaty Techron® przeznaczone do czyszczenia układów paliwowych. Ich stosowanie zapewnia wysokie osiągi silnika przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Kompleksowe czyszczenie układu paliwowego, sprawdzonym produktem wysokiej jakości, pomaga usuwać szkodliwe osady gromadzące się w zbiorniku paliwa, które mogą przyczyniać się do obniżenia mocy. Co więcej preparat zapobiega tworzeniu się nowych osadów, nie wpływając jednocześnie na pracę silnika. Gama produktów obejmuje Techron Concentrate Plus Complete Fuel System Cleaner dla silników benzynowych i Techron D Concentrate Diesel Fuel System Cleaner, przeznaczony do jednostek wysokoprężnych.

Samochody ciężarowe i autobusy

Dla sektora flot samochodów ciężarowych i autobusów Texaco oferuje wysokiej jakości oleje do silników wysokoprężnych, płyny do chłodnic, oleje do skrzyń biegów i przekładni, smary oraz oleje hydrauliczne do pojazdów użytkowych wraz z licznymi produktami powiązanymi. Są one dostępne na rynku pod markami Texaco® oraz Delo®. Są to produkty jakości premium, które zapewniają optymalną oszczędność paliwa oraz kompleksową ochronę i wydajność silnika. Ich stosowanie pozwala ograniczać czas przestoju pojazdów i tym samym minimalizować koszty operacyjne przedsiębiorców.

Maszyny i urządzenia przemysłowe

W segmencie maszyn i urządzeń przemysłowych, urządzeń terenowych i agregatów sprawność urządzeń przekłada się bezpośrednio na zysk przedsiębiorców. Dlatego oferta Texaco w segmencie przemysłowych olejów smarowych oraz olejów silnikowych do mocno obciążonych silników wysokoprężnych maszyn terenowych, płynów do chłodnic, olejów do skrzyń biegów i przekładni oraz smarów została stworzona z myślą o trwałości i wydajności, w wymagających warunkach pracy tych jednostek. Gama produktów dostępnych pod markami Texaco®, Delo® oraz HDAX®, zawiera oleje hydrauliczne, oleje sprężarkowe oraz wysokiej jakości produkty do generatorów prądu, w tym oleje do silników gazowych, także kogeneracyjnych, i oleje turbinowe. Ich stosowanie podnosi wydajność maszyn. 

Zaawansowane produkty Texaco Delo zaprojektowano w celu zapewnienia wysokiej sprawności układu chłodzenia silnika i ochrony przekładni przy zoptymalizowanym zużyciu paliwa. Połączenie tych cech oznacza, że ich użycie wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji maszyn i urządzeń oraz skraca czas niezbędnych przestojów. Oleje Texaco Delo do ciężkich pojazdów użytkowych, smary i płyny chłodzące o przedłużonej żywotności zostały opracowane tak, aby spełniać rygorystyczne specyfikacje API, OEM i ACEA oraz wymagania środowiskowe. Oferują jednocześnie optymalną ochronę ciężkiego sprzętu wyposażonego w silniki wysokoprężne. Marka Delo istnieje od lat 40. XX wieku. Dzięki innowacyjnej technologii blisko współpracuje z takimi producentami jak Mercedes Benz, Scania, Volvo/Renault, MAN, Deutz, Cummins, DAF, Iveco i Caterpillar.

Z kolei oleje HDAX zostały zaprojektowane do ochrony mocno obciążonych silników zasilanych gazem ziemnym lub biogazem. Producenci silników gazowych w jednostkach kogeneracyjnych konsekwentnie poprawiają osiągi swoich coraz bardziej ekonomicznych i wydajnych jednostek. Efektem ubocznym śrubowania osiągnięć są wysokie wymagania w zakresie ochrony przed zanieczyszczeniami, a kluczową rolę odgrywa przy tym właściwy olej, na przykład Texaco HDAX 9300.

Troska o prawidłową eksploatację pojazdu jest kluczowa dla każdego właściciela i użytkownika pojazdu, indywidualnego i biznesowego. Stosowanie dedykowanych poszczególnym układom olejów, smarów i dodatków to skuteczny sposób na dłuższe użytkowanie i niższe koszty eksploatacji. Szeroka gama produktów Texaco, które na rynek europejski trafiają już od ponad 100 lat, pozwalają skutecznie poprawiać wydajność pojazdów, maszyn i urządzeń. 

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze