REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nowe Subaru BRZ zadebiutuje w przyszłym roku. Będzie też elektryczny model marki

Nowa generacja Subaru BRZ pojawi się na rynku w 2021 roku. Pytanie, czy trafi do Europy. Subaru pracuje też – razem z Toyotą – nad samochodem elektrycznym, który jeszcze nie ma nazwy.

14.08.2020
14:30
nowe subaru brz
REKLAMA
REKLAMA

Ciekawe, czy za to rozmazane, niewyraźne zdjęcie ktoś już stracił posadę. Nie wiadomo, gdzie dokładnie zostało zrobione. Stawiam na jakieś wewnętrzne spotkanie dla pracowników. A może to tak zwany przeciek kontrolowany? Tak czy inaczej, spójrzmy. Oto plany Subaru na najbliższe lata.

Nowe Subaru BRZ pojawi się w 2021 roku

Mogłoby się wydawać, że sportowe coupe z wolnossącym silnikiem to już przeżytek – zwłaszcza jeśli mówimy o tak niszowej marce, jaką jest Subaru. Mimo wszystko, zarówno Toyota GT86, jak i model BRZ mają doczekać się następców.

Główny przepis na te samochody prawdopodobnie pozostanie bez zmian. Nieduże nadwozie, napęd na tył, możliwie niewielka masa własna i oczywiście sporo frajdy z jazdy. Ma jednak wzrosnąć moc bazowej wersji, z 200 do 220 KM. Pojawi się (nareszcie!) odmiana z turbodoładowaniem, rozwijająca jakieś 255-260 KM. BRZ STI był zapowiadany już wielokrotnie przy obecnej generacji, ale nigdy nie trafił do salonów. Teraz ma być inaczej. Swoją drogą, ciekawe czy ktoś wymawia nazwę tego modelu po polsku, czyli jako „B-Ż".

Nowego STI pewnie nie zobaczymy w Europie

subaru forester sti wersja specjalna
Forestera F.U.C.K.S też nie było w Europie.

Ten model, od kilku lat już „niepodległy”, a nie jako Impreza STI, w nowej odsłonie ma się pojawić pod koniec 2022 roku. Kilka miesięcy wcześniej zadebiutuje nowe WRX. Spodziewana moc: 300 KM w WRX, nawet 400 w STI. Niestety, szanse na debiut tego modelu na naszym kontynencie nie są duże. Powiedziałbym nawet, że mniejsze niż popularność ostatniej generacji modelu na europejskim rynku.

Wiosną 2022 ma zadebiutować elektryczne Subaru

Nie ma jeszcze nazwy, ale wiadomo, że powstanie we współpracy z Toyotą. Z ostatniego spotkania inżynierów tych dwóch marek powstały udane GT86/BRZ, więc myślę, że i tym razem należy być dobrej myśli.

REKLAMA

Oprócz tego, w 2022 roku powitamy (pewnie też i na naszym rynku) nowego Outbacka, który za Oceanem będzie miał towarzystwo Legacy i dużego SUV-a o nazwie Ascent. Rok 2023 oznacza nową Imprezę i model Crosstrek, u nas znany jako XV. W planach zapewne będzie dalsza rozbudowa gamy jednostek hybrydowych. Może pojawią się też elektryczne.

I tak najbardziej czekamy na nowe Subaru BRZ. Oby nie było BRZ-ydkie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA