REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Nadciąga ostatnie spalinowe Audi Q5. Co o nim wiemy?

Nowa generacja Audi Q5 ma zadebiutować już w przyszłym roku i będzie jednocześnie ostatnią, którą będzie napędzał silnik spalinowy. Co o niej wiemy już teraz?

24.03.2022
16:51
nowa generacja audi q5
REKLAMA
REKLAMA

Audi Q5 to przyszły obiekt westchnień dziesiątek tysięcy Polaków. Na razie w salonach znajdziemy drugą generację, która wprowadzono na rynek w 2016 roku. Z racji wieku trwają już intensywne prace nad trzecią, która będzie ostatnią spalinową generacją tego niezwykle popularnego modelu. Pierwsze egzemplarze testowe dały się już sfotografować.

A skoro trwają intensywne testy, to już teraz możemy zacząć spekulować, co zobaczymy w następnej odsłonie Audi Q5.

Nowa generacja Audi Q5 ma oferować silniki spalinowe

Plotki mówią, że nie dostanie platformy PPE, tylko dobrze znaną MLB. To właśnie ta okoliczność pozwala nam sądzić, że do wyboru będą silniki spalinowe. Ale żaden z nich nie będzie już wyłącznie spalinowy, tylko będzie występował co najmniej w wersji mild hybrid. Taki znak czasów, że bez nawet minimalnego wspomagania przez silnik elektryczny nie da się przejść procedury testowej. Audi zapowiedziało, że do 2026 roku w ich samochodach na pewno będą znajdować się diesle, więc wszystko wskazuje na to, że znajdziemy go również w nowej generacji Q5. Oczywiście znajdzie się miejsce dla hybrydy plug-in.

nowa generacja audi q5
REKLAMA

Nowa generacja nie przynosi zmiany proporcji Audi Q5. W oczy rzuca się dłuższy rozstaw osi, co jest niewątpliwym plusem. Zapewne po zrzuceniu kamuflażu zobaczymy mocną inspirację Audi e-tronem. Z tyłu widzimy światła, które są bardzo podobne do zaprezentowanego ostatnio Audi A6 e-tron, ale to tylko element kamuflażu, więc nie ma sensu się do niego przywiązywać. Jak zwykle możemy podziwiać ogromny grill, na którym muszą się zmieścić 4 koła prestiżu. Nieznany pozostaje wygląd wnętrza, ale już teraz w ciemno mogę obstawić, że będzie tam ekran na ekranie.

Zapewne powstanie również lepsza wersja Q5, czyli Sportback, a jak wiemy SUV Coupe to radość i piękno, ale tutaj nie wiemy już nic. Szykuje nam się ciekawa premiera ostatniego z rodu spalinowych Audi Q5.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA