REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Oto nowy Mercedes GLE i GLE Coupe. Co nowego w 2023 roku?

Po pięciu latach od premiery obecnego generacji, Mercedes GLE doczekał się dość znaczącego odświeżenia. Zmiany wprowadzone w 2023 r. obejmują jednak głównie to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. 

31.01.2023
17:59
Oto nowy Mercedes GLE i GLE Coupe. Co nowego w 2023 roku?
REKLAMA
REKLAMA

Z zewnątrz - jak to ostatnio bywa w przypadku Mercedesa - zmiany są kosmetyczne. Nowy Mercedes GLE na rok 2023 wygląda bowiem tak:

Widać różnice? Nieszczególnie. Skupiono się bowiem na przedniej i tylnej części samochodu, pozostawiając bok niemal bez żadnych zmian.

Nową odsłonę GLE będzie można więc poznać na ulicy przede wszystkim po przeprojektowanych zderzakach i reflektorach. Te drugie upodobniono teraz do tych z najnowszego GLE i w wersji standardowej będą miały dwie dodatkowe LED-owe kreski, natomiast jeśli ktoś zamówi wersję z Multibeam - cztery (tak jak na zdjęciu powyżej). Dla przypomnienia, GLE SUV wyglądał wcześniej tak:

Zmiany nie ominęły też oczywiście tyłu. Jest tak:

A było tak:

Podobne zmiany przeszedł model GLE Coupe, przy czym od teraz jest będzie on oferowany wyłącznie z pakietem AMG. Sylwetka bez zmian:

Tył po zmianach:

mercedes gle 2023

I nowy przód:

mercedes gle 2023

Do gamy dołączą też nowe lakiry (w tym szary z palety Manufaktur - na dalszych zdjęciach) i nowe felgi w rozmiarze 19 i 21". Ten drugi rozmiar będzie przy tym standardem w wersjach wyposażenia zewnętrznego AMG.

Mercedes GLE i GLE Coupe 2023 - jakie silniki trafią pod maskę?

mercedes gle 2023

Spokojnie, sześciocylindrowe i ośmiocylindrowe jednostki w wersji AMG zostaną zachowane w gamie, natomiast cała oferta doczekała się dwóch nowości.

Po pierwsze, cała oferta zostanie zelektryfikowana i teraz wszystko, co jest gamie, jest hybrydą typu mild. Do wyboru - jeśli ktoś nie chce się ładować z gniazdka - będzie 300 d (269 KM), 450 d (367 KM) i 450 (381 KM). W skrócie - znika 400 d, zamiast niego pojawia się 450 d, które wcześniej miało 330 KM i do setki rozpędzało się w 5,7 s.

Jeśli komuś nie przeszkadza wtyczka, to do wyboru będzie miał albo diesla 350 de w wersji plug-in, albo nowe 400 e. Oba oferują napęd na obie osie, 2-litrowy silnik i elektryczny zasięg w okolicach 100 km. Wysokoprężna hybryda odda do dyspozycji kierowcy moc systemową na poziomie 333 KM, natomiast benzynowa - 380 KM.

W ofercie pozostają też dwa modele AMG - 53 i 63 S. Ten pierwszy z 3-litrowym, sześciocylindrowym silnikiem (435 + 22 hybrydowe konie, żadnych wtyczek), natomiast ten drugi - z 4-litrowym V8 o mocy 612 KM (+22 hybrydowe konie).

O dziwo niestety prasówka ani słowem nie wspomina o GLE 580, czyli cywilnej odmianie z V8.

Mercedes GLE (2023) - co jeszcze się zmieniło?

mercedes gle 2023

Wnętrze, aczkolwiek tutaj z szukaniem zmian mogą być spore problemy - choć nową kierownicę wszyscy zobaczą bez problemu (po wejściu do samochodu). Tak samo na pierwszy rzut oka może być trudno zauważyć zmiany w pakiecie offroad, który teraz ma oferować kilka usprawnień po stronie oprogramowania, a także - w połączeniu z zawieszeniem pneumatycznym - prześwit większy o 30 mm.

Przy okazji zwiększono też maksymalny ciężar, który GLE może holować - teraz wynosi on równe 3,5 tony.

Nowy Mercedes GLE - kiedy?

Od lipca 2023 roku. To właśnie wtedy nowy GLE i GLE Coupe mają trafić do salonów w całej Europie.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA