REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Ciekawostki

Wybierasz się na urlop samochodem elektrycznym? Nie zapomnij zaznaczyć tej opcji

Turystyka samochodowa użytkowników aut elektrycznych wciąż dzieli się na dwie frakcje. Pierwsza lubi ten sport i jeżdżenie od ładowarki do ładowarki uważa za wypoczynek. Druga zostawia elektryka w garażu i na urlop bierze auto spalinowe - żeby mieć święty spokój. A co tymi, którzy chcą jechać elektrykiem i mieć spokój?

23.05.2024
9:59
ładowanie samochodu elektrycznego z gniazdka
REKLAMA

Ku mojemu zaskoczeniu rynek hotelarski, lub jak kto woli najmu krótkoterminowego, już zdążył się zaadoptować do potrzeb nowej grupy kierowców. Okazuje się, że można jechać na urlop do miejsca, gdzie będzie ładowarka - wystarczy zaznaczyć taki wymóg podczas wyszukiwania noclegów. Takie opcje znajdują się w filtrach portali Trivago, Booking, Slowhop, czy Airbnb. W zasadzie każdy liczący się obecnie portal służący do wyszukiwania hoteli, czy apartamentów ma taką opcję. Na dodatek Airbnb donosi, że jego klienci coraz częściej szukają lokalizacji wyposażonych w ładowarki. Dane giganta mówią, że liczba wyszukiwań przy użyciu filtra ładowarki pojazdów elektrycznych wzrosła o ponad 80 proc. w latach 2022–2023. 

REKLAMA

Przykład filtra na stronie Airbnb.com:

Fot. Airbnb

W ogóle amerykanie z Airbnb wzięli sobie ten temat ładowarek do serca i próbują pomóc w rozwoju przydomowych sieci. Firma zaproponowała osobom oddającym swoje nieruchomości do wynajmu pomoc w postaci zniżek u jednego z instalatorów tego typu urządzeń - w firmie ChargePoint. Zniżka do 36 proc. na różne modele ładowarek, 100 dol rabatu na instalację i dodatkowe 200 dol dla pierwszego tysiąca zainteresowanych. Niestety program dotyczy tylko i wyłącznie gospodarzy ze Stanów Zjednoczonych.

Filtry na Booking i Slowhop:

Slowhop
Booking
REKLAMA

Oczywiście ruch Airbnb to nie jest działalność filantropijna. Portal ustalił, że miejsca z przydomową ładowarką do pojazdów elektrycznych są rezerwowane na większą liczbę nocy i generują większy średni dochód niż oferty bez ładowarek.

Kiedyś jedynym zmartwieniem były "dwa paluszki” w pilocie od telewizora, teraz co drugi przedmiot trzeba ładować. Samochód elektryczny to taki final boss urządzeń, o których naładowaniu trzeba stale myśleć. Nic dziwnego, że propozycja wypoczynku w miejscu, gdzie można się swobodnie podpiąć, jest kusząca dla kierowców pojazdów typu EV. A dlaczego zostają na dłużej? Może muszą czekać na naładowanie...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA