REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Dzieci ukradły Maserati i Porsche. Policja ganiała je po całym mieście, ale w sumie to nie musiała

Dwóch 15-latków oraz dwóch 16-latków wpadło na pomysł. Jaki? Ano sprytny. Ukradli Porsche Macan oraz Maserati Grecale, żeby pośmigać nimi po ulicach miasta Gold Coast.

15.05.2024
11:48
Dzieci ukradły Porsche i Maserati. Policja ganiała ich po całym mieście, ale w sumie to nie musiała
REKLAMA

W sieci nie brakuje żartów na temat Australii, że wszystko jest tam do góry nogami. Niby chodzi o to, że kraj położony jest na południowej półkuli, ale to chyba ma jakieś drugie dno, bo z niektórymi Australijczykami to jednak jest coś nie tak. Świetnie pokazuje to przykład czterech chłopców, którzy ukradli dwa sportowe SUV-y.

REKLAMA
Dziecie ukradły Maserati i Porsche
Źródło: 9 News Australia

Policja z Gold Coast w Queensland podaje, że dzieci ukradły Porsche oraz Maserati i jeździły nimi „na pełnym gazie” po autostradach wokół aglomeracji Gold Coast. Zdaniem policjantów było bardzo niebezpiecznie. Mundurowi wdali się w pościg za chłopcami, ale w sumie to nie musieli. Dlaczego? Bo chłopaki praktycznie sami oddali się w ręce stróżów prawa.

Dziecie ukradły Maserati i Porsche

Ekipa młodocianych złodziei podzieliła się na dwa zespoły, po dwie osoby. Każdy team ukradł jednego SUV-a. Potem przyszedł czas na tzw. „joyride”. Australijska policja z przerażeniem patrzyła jak dzieci jeździły z prędkościami sięgającymi nawet do 180 km/h (niemiecka młodzież jest z pewnością zdegustowana). Do akcji włączył się nawet policyjny helikopter. Oto nagranie:

Przez jakiś czas radiowozy podążały bezradnie za skradzionymi pojazdami, ale w końcu młodym kierowcom skończyły się pomysły na zabawę i zaczęli popełniać błędy. „Kierowca" Maserati zawiesił się na kraweżniku i policjanci wyjęli chłopaków z unieruchomionego Grecale.

Z kolei „team Porsche” był tak przekonany o skuteczności swojej ucieczki, że chłopcy po prostu zatrzymali się na jednym z osiedli (Arundel), gdzie postanowili porzucić pojazd. Chytry plan się nie udał - policja w mgnieniu oka pojawiła się na miejscu i ich schwytała.

REKLAMA

W całym zajściu ucierpiało jedynie podwozie Grecale oraz ego nastolatków, którzy musieli być wcześniej przekonani o swojej nieuchwytności. Brawa dla australijskiej policji, że udało jej się ogarnąć ten bałagan bez zbędnych strat. Teraz cała czwórka zostanie postawiona przed sądem dla nieletnich. Jeden z młodzieńców miał przy sobie narkotyki.

Źródło: 9 News Australia

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA