REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Jeśli chcesz BMW X7 w wersji M - idź do Manharta. Już je zrobili

Manhart dzielnie walczy o większą moc w samochodzie wielkości budynku mieszkalnego. Udało się, zrobił swoje BMW X7 M.

09.03.2022
14:44
manhart bmw x7
REKLAMA
REKLAMA

BMW X7 nie występuje w przyrodzie w typowo sportowej wersji M, co dowodzi wybitnej przyzwoitości BMW w szafowaniu tą literą. Manhart jednak oporów nie ma i zrobił samochód, który taką wersję może poudawać. Tak powstało BMW MHX7 650.

manhart bmw x7

BMW X7 trochę jak M

Za bazę posłużyło BMW X7 M50i, czyli takie jeszcze nie sportowe, ale z większą mocą. Wyjściowo z silnika V8 o pojemności 4,4 litra osiągało 530 KM i 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Manhart podkręcił trochę sterownik silnika, usunął standardowe filtry cząstek stałych i zainstalował nowy układ wydechowy z czterema końcówkami z włókna węglowego. Teraz to BMW X7 ma 650 KM mocy i 920 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nie wiadomo, ile wynosi przyspieszenie do setki z nową mocą, ale oryginalnie było to 4,7 sekundy. Samochód jest najprawdopodobniej szybszy niż Alpine XB7, gdyż jest od niego mocniejszy i ma większy moment obrotowy.

manhart bmw x7

Manhart, czyli złoty z czarnym

Wizualnie samochód bardzo się nie zmienił, poza tym, że zyskał charakterystycznie dla Manharta umaszczenie. Nawet autobus do wożenia dzieci do przedszkola może wyglądać bojowo.

manhart bmw x7
REKLAMA

Doszły lusterka boczne z włókna węglowego i wykonany z takiego samego materiału dyfuzor oraz przedni splitter. Felgi Y-spoke są 23-calowe i obute w opony o rozmiarze 295/35. Samochód udało się obniżyć o około 2,5 cm.

Cena tej maszyny jeszcze nie jest znana. Nie mogę się jej doczekać prawie tak samo jak informacji o przyspieszeniu do setki. Podbijałbym przedszkola i okolice.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA