REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Do Polski trafi jedno takie BMW za 4,5 mln zł. Importer przeprowadzi casting na klienta

Na polski rynek trafi jedna (!) sztuka BMW 3.0 CSL. Przedstawiciele marki będą odwiedzać kandydatów na klientów w domach, by sprawdzić, czy rzeczywiście kochają BMW.

06.12.2022
12:58
bmw 3.0 csl
REKLAMA
REKLAMA

Nowe BMW 3.0 CSL to jedna z najgorętszych premier ostatnich miesięcy. Niby to tylko lekko wzmocnione M4, z motorem rozwijającym 10 KM więcej, a jednak mówimy o kolekcjonerskim Świętym Graalu dla miłośników BMW. 3.0 CSL ma liczne retro nawiązania na nadwoziu, no i mniejszy i zgrabniejszy grill. Czyli nie zdecydowano się w nim na zastosowanie „zębów bobra”. Ale jeśli ktoś nie lubi nowego designu przodu seryjnego M4, musi odłożyć naprawdę dużo banknotów.

bmw 3.0 csl

W materiałach prasowych podano cenę 3.0 CSL na poziomie 750 tysięcy euro

W przeliczeniu na złotówki to 3,52 miliona. Zostawmy na boku wszelkie dywagacje na temat tego, czy BMW jest warte takiej ceny – chętnych na 50 ręcznie składanych egzemplarzy z pewnością nie zabraknie. Ilu z nich będzie Polakami? Jeden.

Odezwał się dziś do mnie znajomy pracujący w salonie BMW. Dał mi znać, że ustalono już cenę za 3.0 CSL w Polsce. To 4 555 000 zł brutto, czyli o milion złotych drożej niż za granicą. Na nasz rynek przeznaczono jeden egzemplarz, czyli będzie to jedyna na świecie sztuka CSL w polskiej specyfikacji, wyprodukowana przez BMW specjalnie dla nas. Nie wystarczy po prostu zebrać pieniądze i szybko zgłosić się do dealera przed wszystkimi. „Mamy wybrać potencjalnych klientów, ale ścieżka decyzyjna będzie bardzo rygorystyczna” – usłyszałem. Centrala BMW ma m.in. sprawdzać, jaką historię zakupową ma dany klient, czy – mówiąc prościej – ile pieniędzy zostawił już w jej salonach. Co więcej, sprawdzany ma być cały „park maszynowy” danego chętnego. Firma będzie wymagać skanów dowodów rejestracyjnych i polis.

bmw 3.0 csl
REKLAMA

BMW zastrzega sobie nawet prawo do wizytacji domowych potencjalnych chętnych

To procedura trochę przypominająca taką przy zgłoszeniu chęci adoptowania kota ze schroniska. Ilu chętnych zgromadzą dealerzy? Zapewne zaskakująco wielu, jak na ogromną cenę BMW 3.0 CSL. Ale zwycięzca może być tylko jeden. Wątpię, by potem stracił na tym interesie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA