REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Ktoś nie chciał tracić 5 minut na skrobanie szyb, więc ktoś inny stracił życie

Przez oszronione szyby spowodował śmiertelny wypadek. Tragiczne skutki niechlujstwa i bezmyślności. 

30.11.2022
12:54
oszronione szyby wypadek
REKLAMA
REKLAMA

Mało rzeczy mnie tak denerwuje, jak kierowcy, którzy nie mają czasu zająć się swoim samochodem zimą. Nie chce im się go w pełni odśnieżyć, bo jest zimno, szkoda czasu, spieszą się, mają inne ważniejsze rzeczy na głowie. Przecierają mniej więcej szyby na wysokości wzroku i jadą dalej, niczym czołgiem. Innym nie chce się skrobać szyb, bo zimno w rączki, bo trzeba się namachać z rana, a to takie niehigieniczne. Lepiej nastawić ogrzewanie na maksa, włączyć je na szyby i ruszyć, w końcu za pięć minut ciepłe powietrze rozpuści szron. Co złego może się stać. Niech każdy taki matoł zobaczy do czego prowadzi jego niechlujstwo, lenistwo i olewanie zdrowego rozsądku i przepisów ruchu drogowego.

oszronione szyby wypadek
Źródło: Śląska Policja

Śmiertelny wypadek przez oszronione szyby zdarzył się w Katowicach

Około 7 rano na ulicy Witosa pewien 72-latek jechał swoim Oplem Astrą, w którym miał oszronione szyby. Potrącił na przejściu dla pieszych 73-latkę, jej obrażenia były na tyle poważne, że zmarła w szpitalu. Tak prezentował się jego samochód.

oszronione szyby wypadek
Źródło: Śląska Policja

Przez te szyby nic nie było widać, to była jazda na czuja. Na szybie widać jakieś ślady skrobaczki, ale nic to nie dało, bo szyba nadal była zaszroniona. W efekcie zginęła neiwinna piesza.

Źródło: Śląska Policja

Zwróćcie uwagę ile za przejściem zatrzymał się kierowca. Najwidoczniej uznał, że pomimo oszronionych szyb będzie jechał zwyczajowym tempem. Warto zauważyć, że to musiało być krótko po starcie, bo silnik nie nagrzał się na tyle, żeby rozpuścić szron z maski. Brak wyobraźni połączony z lenistwem i niechlujstwem doprowadził do tragedii. Nie chcesz skrobać szyb? Kup sobie matę termiczną na przednią szybę. W ostateczności możesz pojechać autobusem, tam szyby są odszronione.

REKLAMA

Co grozi za jazdę z oszronionymi szybami?

Stanowczo zbyt mało. Jazda z nieodszronionymi szybami stanowi naruszenie przepisów z art. 97 Kodeksu wykroczeń, za co grozi kara grzywny do 3000 zł lub kara nagany. Nie przemawia to do naszych rodaków, którzy i tak ruszają takimi samochodami w trasę. Może zdjęcia z wypadku podziałają lepiej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA