REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Renault Arkana wjeżdża do Europy. W ofercie wyłącznie napęd hybrydowy

Ponad rok - tyle trzeba było czekać na moment, kiedy Renault Arkana oficjalnie zostanie zaprezentowany w wydaniu europejskim. Ale w końcu jest - chyba pierwszy względnie niedrogi SUV coupe na naszym rynku. 

23.09.2020
12:05
Renault Arkana wjeżdża do Europy. W ofercie wyłącznie silniki hybrydowe
REKLAMA
REKLAMA

Specjalnie przy tym napisałem względnie niedrogi, a nie tani, bo oferta silnikowa Arkany składać się będzie wyłącznie z napędów hybrydowych. Do wyboru będzie:

  • E-Tech Hybrid 140 KM
  • TCe 140 (mikrohybryda)
  • TCe 160 (mikrohybryda)

Plus nie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że Renault skrupulatnie wykorzysta finansowo szansę, jaką daje firmie bycie właściwie pierwszym i jedynym graczem w tym segmencie. Ciekawe, czy Skoda zdecyduje się w odpowiedzi sprowadzić do Europy chińskiego Kodiaqa GT, choć to raczej z różnych przyczyn mało prawdopodobne.

Ile może kosztować Renault Arkana u nas, kiedy zadebiutuje gdzieś w pierwszej połowie roku? W Rosji, gdzie Arkana jest już dostępna od jakiegoś czasu, ceny zaczynają się od okolic poniżej 60 000 zł, ale mowa o absolutnie bazowej wersji, do tego z silnikiem 1.6 156 KM i 5-biegową przekładnią manualną. Trochę boję się zgadywać, jak to będzie wyglądało u nas, ale na pewno nie aż tak atrakcyjnie.

Z drugiej strony - do takiego GLC Coupe na pewno będzie bardzo, bardzo daleko, jeśli chodzi o cenę zakupu.

Renault Arkana - co warto wiedzieć?

Że ma 4568 mm długości, rozstaw osi 2720 mm, 2034 mm szerokości (licząc lusterka), a uniesiona klapa bagażnika w najwyższym miejscu ma 2155 mm (ważne, jeśli ktoś ma niski garaż czy coś). Jeśli natomiast chodzi o bagażnik, to wersje TCe mają pojemność na poziomie 513 l, natomiast E-Tech - dość skromne 438 l.

Przy czym nie sądzę, żeby ktokolwiek, kto planuje kupić Arkanę, przejmował się tym, jaką ma pojemność bagażnika. Ma być ładnie z zewnątrz, a lodówkę przywiezie przeznaczony do transportu gabarytów samochód. I bardzo dobrze.

Na pocieszenie dla fanów bagażników - podłoga w Arkanie może być ustawiona na dwóch poziomach. Do tego kanapa jest oczywiście składana i dzielona, więc jeśli bardzo chcemy, możemy spróbować tę lodówkę przewieźć. O ile nie ma w najszerszym miejscu więcej niż 1077 mm, bo taka właśnie jest maksymalna szerokość otworu załadunkowego.

REKLAMA

No to czekamy na egzemplarz testowy

Tym bardziej, że mam podejrzenie, że przy odpowiednio skonstruowanym cenniku to auto może się naprawdę dobrze sprzedawać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA