REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Wybierasz się jutro w podróż? Tę mapę powinieneś sprawdzić, żeby nie utknąć na bronie

20 lutego 2024 r. (wtorek) będzie miał miejsce kolejny protest rolników, w ramach którego zablokowana zostanie część dróg publicznych. Jeśli ktoś planuje w tym czasie nawet krótki przejazd samochodem, lepiej już teraz zapoznać się z mapą utrudnień.

19.02.2024
16:12
Wybierasz się jutro w podróż? Tę mapę powinieneś sprawdzić, żeby nie utknąć na bronie
REKLAMA
REKLAMA

Oczywiście można spróbować się tym nie przejmować i zdać się na aplikacje do nawigacji, które zapewne będą na bieżąco dostosowywać trasę do warunków ruchu i będą próbowały wyznaczyć trasę omijającą utrudnienia, ale w takiej sytuacji trzeba się liczyć z kolejnymi problemami. Jeśli bowiem wszyscy pojadą objazdami wskazywanymi przez nawigację, to... i tam utworzy się korek. Lepiej więc dla spokoju ducha zaplanować trasę wcześniej, uwzględniając przy okazji ciut większy objazd, niż proponowałaby to aplikacja.

Jak więc można sprawdzić, gdzie protest rolników wygeneruje największe utrudnienia?

Opcja pierwsza - na stronach policji

Niestety w przypadku tej opcji trochę brakuje spójności. Przykładowo lubelska policja przygotowała bardzo ładną mapkę albo raczej nakładkę na Mapy Google, gdzie szybko sprawdzimy, gdzie rolnicy planują protestować.

Z kolei policja z Poznania ograniczyła się - przynajmniej w komunikacie prasowym na swojej stronie - do wylistowania konkretnych punktów i stworzenia umiarkowanie interaktywnej mapki z czerwonymi kółkami. Prawie to samo, ale nie do końca. I tak dobrze, bo w Malborku nie ma w ogóle mapki, a na głównej stronie policji nie udało mi się znaleźć nawet informacji o tym proteście, ale za to dowiedziałem się, że policjanci z Głuchołazów otrzymali list z podziękowaniami za udaną akcję poszukiwawczą.

Jeśli więc nie macie szczęścia do lokalizacji, zostaje wam skorzystanie z innej mapki.

Opcja druga - mapka protestów na 20.02.2024

Najczęściej pojawiającą się w sieci mapą z naniesionymi punktami protestu rolników jest ta przygotowana przez Instytut Gospodarki Rolnej (nie, to nie żadna organizacja rządowa, to rolniczy think tank):

REKLAMA

Porównując znajdujące się na niej dane z tymi, które podaje policja, wygląda na to, że faktycznie mamy tutaj komplet informacji o utrudnieniach, które czekają nas w najbliższy wtorek na drogach w wielu częściach Polski. Szkoda tylko, że takiej ogólnokrajowej mapki próżno szukać na stronach policji, która raczej dane o proteście ma - w końcu tego typu zgromadzenia muszą być zgłaszane z wyprzedzeniem.

Zdjęcie otwierające: Longfin Media / Shutterstock.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA