REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Tak wygląda nowa Skoda Octavia. Producent pokazał pierwsze szkice

Nowa Skoda Octavia zadebiutuje oficjalnie wprawdzie 14.02.2024 roku, ale czeski producent już teraz zdecydował się zaprezentować szkice swojego odświeżonego hitu. Spokojnie, nie są to odjechane, szkice, z których nic nie wynika.

06.02.2024
11:31
Tak wygląda nowa Skoda Octavia. Producent pokazał pierwsze szkice
REKLAMA
REKLAMA

Ok, rysunek przedstawiający odświeżoną Octavię RS możę i jest trochę przesadzony, ale i tak potwierdza ostatecznie prawdopodobnie najważniejszą zmianę po liftingu - nowe, dzielone reflektory:

Dzielone przy tym nie aż tak fizycznie, jak miało to miejsce w trzeciej generacji czeskiego auta, ale jednak. Można się też doszukiwać na powyższym obrazku dodania opcji podświetlania logo Skody na masce - co zresztą było już wcześniej sugerowane innymi zdjęciami - ale to najpewniej potwierdzi się dopiero w momencie premiery.

Szczęśliwie zdjęcia mniej usportowionych wersji, pomijając może rozmiar felg, prezentują się już dużo zwyczajniej:

Mamy więc - zgodnie z oczekiwaniami - do czynienia z tą samą, przyjemną bryłą nadwozia, ozdobioną innym grillem, innym zderzakiem przednim i reflektorami, których LED-owa grafika zdecydowanie wykracza poza dotychczasowe skodowe ramy. Matrycowe reflektory LED mają być też tym razem "drugiej generacji" i zapewniać jeszcze lepsze oświetlenie drogi.

Nie wiadomo na razie niestety, jak będzie wyglądał tył wersji Kombi, ale liftback po liftingu powinien wyglądać mniej więcej tak:

Czyli bardzo podobnie do poprzedniej wersji, ale z nową grafiką świateł i kto wie - moze bez tych bezbarwnych wstawek w dolnej części. Albo tutaj po prostu komuś się tak narysowało i pokolorowało.

Z oficjalnych grafik mamy jeszcze tę:

I już możemy przejść do oficjalnych informacji wykraczających poza ramy obrazków.

Skoda Octavia 2024 - czego dowiedzieliśmy się oficjalnie?

REKLAMA

Niewiele. Potwierdzono teraz, że pojawi się wersja Kombi i liftback, a do tego, że z gamy nie zniknie ani wariant RS, ani Sportline (może to ten na grafice powyżej). Producent potwierdza też, że modyfikacjom ulegną przede wszystkim reflektory, zderzaki z przodu i z tyłu, a także grill. Ach, no i napis Skoda na tylnej klapie będzie zgodny z nowymi zasadami identyfikacji marki.

To tyle, jeśli chodzi o oficjalny komunikat. Na szczęście do premery już niedługo, a zresztą i tak prawie wszystko wiemy z wyprzedzeniem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA