REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Niemcy przyjeżdżali do Polski po tanie paliwo. Nie wyszło im to na dobre

Turystyka paliwowa to „sport” znany na przy wielu granicach państwowych, ale niestety nie zawsze się opłaca. Szczególnie jeśli chcesz zatankować benzynę, ale z dystrybutora pompowane jest inne paliwo. Brutalnie przekonali się o tym obywatele przygranicznych niemieckich miasteczek, tankujący po polskiej stronie.

16.05.2024
11:43
zonk
REKLAMA

Do kuriozalnej sytuacji doszło w miejscowości Krajnik Dolny, tuż przy granicy z Niemcami. Znajdująca się tam stacja benzynowa należąca do sieci Apexim była często wybierana przez niemieckich kierowców ze względu na lepsze, polskie ceny. Niestety doszło tam to strasznej pomyłki - do zbiornika przeznaczonego na benzynę trafił olej napędowy. Nieświadomi klienci, którzy chcieli zaoszczędzić na tankowaniu, mają teraz poważny problem. W ich samochodach zostały uszkodzone silniki. 

REKLAMA

W pistoletach na polskiej stacji przy granicy z Niemcami było złe paliwo

Problem pojawił się w kwietniu. Mieszkańcy z przygranicznych miejscowości Schwedt oraz Angermunde zaczęli narzekać na pracę silników w swoich pojazdach. Powodem usterek był olej napędowy zatankowany jako benzyna w Krajniku Dolnym. Jak podał serwis informacyjny Deutche Welle sprawa dotknęła co najmniej 70 pojazdów po stronie niemieckiej. Ilu polskich kierowców spotkał podobny los? Na ten temat niemiecka prasa milczy.

Do sytuacji odniósł się operator stacji paliw w Krajniku Dolnym - sieć Apexim. Zdaniem jej przedstawiciela winę za pomyłkę ponosi dostawca paliw, ale firma nie chowa głowy w piasek. Apexim podaje, że „wszystkie szkody zostaną w pełni zrekompensowane”, ale pod jednym warunkiem. Jakim? Należy okazać paragon na paliwo z pechowej stacji. W innym przypadku nie ma możliwości zwrotu poniesionych kosztów naprawy.

REKLAMA

DW pisze, że jeden z poszkodowanych musiał wydać ze swojej kieszeni na naprawę samochodu aż 900 euro, czyli ok. 4 tys. zł, a na dodatek nie ma paragonu. To trudne sprawy. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Pisaliśmy już o tym co może zadziać się w jednostce napędowej, kiedy zostanie nakarmiona złym paliwem i co robić w takim przypadku, ale niestety nie mamy niemieckiej wersji tego artykułu.

Źródło: DW

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA