REKLAMA
  1. Autoblog
  2. Wiadomości

Toyota produkowała go przez prawie dwie dekady. Przyszedł czas pożegnać się z modelem FJ Cruiser

Siedemnaście lat od premiery Toyota oficjalnie zaprzestała produkowania modelu FJ Cruiser. Ta dziwna i wspaniała Toyota wzorowo zdała egzamin ze starzenia się, bo jest wciąż fajna nawet w 2023 r.

21.04.2023
17:44
FJ Cruiser
REKLAMA
REKLAMA

Serwis Cars.co.za zauważył, że FJ Cruiser zniknął z południowoafrykańskiego cennika Toyoty i postanowił spytać producenta o powód. Toyota South Africa Motors potwierdziła, że ​​produkcja FJ Cruisera została oficjalnie zakończona w Japonii, co oznacza, że ​​SUV w stylu retro nie jest już nigdzie dostępny.

FJ Cruiser
„Tak, możemy potwierdzić globalne wycofanie linii produktów FJ Cruiser od grudnia 2022 r.” – powiedział rzecznik Toyota SA Motors, dodając, że decyzja nie ogranicza się tylko do Republiki Południowej Afryki, ale także innych rynków.
FJ Cruiser

FJ Cruiser to jeden z najfajniejszych modeli Toyoty. W zasadzie to każdy model japońskiego producenta ze słowem Cruiser w nazwie jest świetny, ale FJ jest wyjątkowy. Toyota postanowiła wziąć solidną mechanikę Land Cruisera Prado serii 120 i opakować ją w świetnie wystylizowane nadwozie w klimacie retro. W rezultacie powstał SUV, który zdolnościami terenowymi nie odstawał od prawdziwych terenówek, a wyglądem pokonywał na ulicach nawet najmodniejsze crossovery. Nic dziwnego, że auto było lubiane przez klientów przez lata. Nabywcom nie przeszkadzało nawet, że do wyboru był tylko jeden silnik, czyli 4-litrowe, benzynowe V6. Co ciekawe Toyota oferowała wersje AWD lub RWD.

FJ Cruiser został narysowany przez amerykańskie biuro projektowe Toyoty

Stylistyka retro to homage do kultowej Toyoty FJ40 Land Cruiser. Jedną z charakterystycznych cech FJ’a są masywne słupki B umieszczone za tylną parą drzwi bocznych otwieranych pod wiatr. W kabinie FJ został wykonany z materiałów zapewniających łatwość mycia, a deska rozdzielcza jest nie tylko do bólu praktyczna, ale również ciekawie wygląda. To auto jest po prostu cool.

FJ Cruiser

W polskim internecie od lat można znaleźć ogłoszenia sprzedaży FJ Cruiserów. Obecnie nowych właścicieli szuka kilkanaście egzemplarzy w cenie od ok. 80 tys. zł do nawet 300 tys. zł. Te auta zawsze były drogie, a teraz z pewnością staną się jeszcze droższe. Bo jak samochód jest przede wszystkim solidny, a do tego ładny i fajny, to klienci zawsze będą go chcieć.

REKLAMA

Czytaj także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA