1. Autoblog
  2. Lokowanie produktu

Bezpieczna jazda się opłaca. Kasa Wraca w LINK4

Lokowanie produktu

Bezpieczna jazda jest miarą naszej odpowiedzialności za zdrowie i życie własne i innych. Niby oczywiste, a jednak w praktyce nie zawsze wystarcza, by przekonać kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

27.01.2022
9:10
Bezpieczna jazda się opłaca. Kasa Wraca w LINK4

Ostatnie zmiany w przepisach zaostrzają dość drastycznie kary za wykroczenia drogowe. Poza wysokimi mandatami jest też inny sposób, by zachęcić kierowców do przepisowej jazdy. To się po prostu opłaca – przekonuje LINK4 i proponuje zwrot części pieniędzy wydanych na ubezpieczenie OC lub OC/AC w nagrodę za bezpieczną jazdę. Nawet do 30% składki wraca do kieszeni kierowcy.

Kasa Wraca, ale jak?

Promocja LINK4 Kasa Wraca adresowana jest do wszystkich kierowców, którzy chcą podjąć wyzwanie bezpiecznego podróżowania. LINK4 jest w Polsce pionierem takiego rozwiązania. Po raz pierwszy dzięki bezpiecznej jeździe możemy zaoszczędzić konkretne pieniądze. Zasady są proste: ubezpieczyciel wypłaci nam premię za każdy miesiąc bezpiecznej jazdy. Wystarczy w trakcie jazdy uruchomić na telefonie bezpłatną nawigację samochodową NaviExpert z modułem LINK4 Kasa Wraca, jeździć płynnie i trzymać się ograniczeń prędkości, a pieniądze same wracają do kieszeni kierowcy. Roczna premia może wynieść nawet 30% wartości zapłaconej składki na ubezpieczenie. Do tej pory łącznie wypłacono już kierowcom prawie 3,5 miliona złotych!

O korzyściach związanych ze swoim udziałem w promocji Kasa Wraca opowiada pani Klaudyna (30 l.) z Braniewa:

Kiedy w 2020 roku zmieniałam ubezpieczyciela, agentka wspomniała o dostępnej w LINK4 ciekawej promocji Kasa Wraca. Po każdym przejechanym przepisowo kilometrze na moim koncie miały się zbierać pieniądze. Ofertę OC z Programem Pomocy i tak mieli bezkonkurencyjną, dlatego zdecydowałam się wykupić polisę właśnie tam. A że lubię wyzwania, tym chętniej przystąpiłam do promocji.

Zresztą pierwszym, co już na starcie zyskałam, była darmowa nawigacja NaviExpert, którą trzeba było zainstalować na komórce. Działa to tak, że kiedy jeżdżę autem z włączoną nawigacją na telefonie, aplikacja sprawdza mój styl jazdy. Poza tym apka cyklicznie pokazuje, ile już zaoszczędziłam. Wystarczy, że w miesiącu przejadę z włączoną aplikacją minimum 200 kilometrów (w tym min. 5 dni po 10 km), w czasie których nawigacja ocenia mój styl jazdy. Najbardziej podobało mi się, że na bieżąco – po każdym miesiącu –  mogłam w apce śledzić cząstkowe wyniki i wysokość oszczędności na moim koncie.  

Pamiętam, jak się ucieszyłam, kiedy na koniec roku polisowego na moje konto spłynęło prawie 200 zł. To naprawdę się opłaca! Zauważyłam też, że jeżdżąc płynnie, zaoszczędziłam nie tylko na cashbacku i paliwie, ale też na częściach. Klocki i tarcze hamulcowe wystarczyły nam na dłużej. I oczywiście zero mandatów na koncie, a to teraz po podwyżkach w najnowszym taryfikatorze nie bez znaczenia dla portfela. Nie było się nad czym zastanawiać – przedłużając OC w LINK4, po raz kolejny wzięłam udział w promocji Kasa Wraca. I zamierzam poprawić mój zeszłoroczny wynik, jeżdżąc jeszcze bezpieczniej!

Co zyskujemy?

Korzystając z tej promocji, kierowca zyskuje zarówno oszczędności, jak i wygodę! LINK4 oferuje swoim klientom darmową nawigację renomowanej firmy NaviExpert (o wartości 99 zł), która precyzyjnie doprowadzi nas do celu. To niezastąpione wsparcie podczas podróży pozwalające ominąć korki i z wyprzedzeniem informujące o niebezpiecznych miejscach na drodze. Zawiera ona aktualizowane na bieżąco mapy całej Polski, a dodatkowo, jeśli jedziemy zgodnie z przepisami, możemy tylko zarobić, bo każdy bezpiecznie przejechany kilometr procentuje. Na koncie klienta zbierają się złotówki, które ubezpieczyciel zwraca mu jednorazowo po upływie rocznego okresu rozliczenia.

A co, gdy naruszymy przepisy drogowe?

LINK4 nie przekazuje takich informacji ani policji, ani innym firmom ubezpieczeniowym. Jeśli klientom zdarzy się naruszyć przepisy drogowe, nie zapłacą też wyższej składki ubezpieczeniowej po prostu nie otrzymają nagrody. Program premiuje bezpiecznych kierowców, natomiast nie karze tych, którzy preferują bardziej dynamiczny styl prowadzenia samochodu.

Jakie kryteria służą do oceny stylu jazdy kierowcy?

Oceniając styl jazdy kierowcy, aplikacja bierze pod uwagę kilka czynników: przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy.

Gdzie i jak można kupić ubezpieczenie z promocją Kasa Wraca?

Ubezpieczenie komunikacyjne LINK4 wsparte nowoczesnymi rozwiązaniami telematycznymi jest dostępne u agentów ubezpieczeniowych, przez telefon (22) 444 44 44 oraz poprzez stronę link4.pl/naviexpert.

Wystarczy wykupić w LINK4 polisę OC albo pakiet OC/AC i potwierdzić swój udział w promocji  (podczas rozmowy z konsultantem, agentem lub w formularzu www), a następnie zainstalować w swoim telefonie otrzymaną za darmo nawigację NaviExpert. Od tego momentu wystarczy, że wsiadając do auta, będziemy włączać aplikację. W każdym miesiącu trwania polisy należy przejechać z włączoną aplikacją min. 200 km. W tej sumie musi się znaleźć co najmniej 5 dni, w których przejedziemy min. 10 km. Każdy spośród analizowanych w ciągu roku 11 miesięcy jest przez ubezpieczyciela rozliczany oddzielnie, a zwrot składki (czyli suma miesięcznych premii) zostanie wypłacony po zakończeniu polisy.

*Artykuł powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze